Попри усі заяви експертів та чиновників, експерт ГУР Міноборони Вадим Скібіцький поки не бачить підстав для наземного вторгнення з боку білорусі. Ба навіть більше - нині така загроза дещо нижча, аніж кілька днів тому.
«Ми знаємо про білорусь і чітко контролюємо ситуацію на кордоні і чітко відмічаємо ті заходи, які проводяться у збройних силах білорусі. На сьогоднішній день рівень загрози дещо нижчий, ніж був раніше. Потужних ударних угруповань, тим паче, з присутністю там російських військ - нема», - заявив експерт у ефірі телеканалу «Київ».
Але залишається інша загроза - нанесення ракетних ударів з території білорусі. Як сухопутним компонентом, так і повітряним.
Нині росія зосередилася на півдні та сході України, лінія фронту у 2,5 тис км не дозволяє здійснювати одночасний наступ. Надто велика відстань і немає на це потужностей.
Та попри кампанії на сході та півдні - у плани путіна, як і раніше, входить окупація усієї без винятку України, підкреслює Вадим Скібіцький.
Щоб частково подолати шалений дефіцит кадрів, на середину липня у рф формують поблизу України ще одне ударне угруповання. Нині сформували 8 батальйонів.
- Ми зараз перевіряємо плани, наскільки вони виконали плани стосовно формування 16 батальйонів… Це недостатньо для російської федерації. Батальйони формуються абияк. Набирають всіх, кого затягнуть в армію для ведення бойових дій. Через це росія прийняла рішення про формування 3-го окремого армійського корпусу, зараз він проходить формування у Західному військовому окрузі для того, щоб його як об‘єднання, застосовувати у війні проти України, - заявив аналітик.
Росіяни заявили про свої плани створити такий корпус до середини серпня. У Західний військовий округ входять усі прикордонні з Україною російські регіони - від Брянська до Бєлгорода.
Читати також: Шпигують за берети та шоколад, натомість їх катають в автозаку: на Гомельщині до «охорони» кордону з Україною залучили дітей