Реклама Переважна більшість українських водіїв має поліс цивільної відповідальності ОСЦПВ. Це означає, що якщо автомобіліст раптом стане винуватцем ДТП, усі витрати постраждалим буде покривати не він, а страхова компанія. Таким чином держава захищає учасників дорожнього руху від ймовірних фінансових втрат. Мати такий договір вигідно для власників транспортних засобів, які виїжджають на дорогу. Пов’язано це з тим, що компанії мають набагато більше фінансових можливостей, ніж пересічний український водій, і гарантують виплату компенсацій.
Розмір страхових лімітів та можливість їх збільшення
На сьогодні постраждалі автомобілісти можуть розраховувати на виплати для відшкодування матеріальних збитків — до 160 тис. грн, на відшкодування збитків, завданих життю та здоров’ю — до 320 тис. грн на кожну потерпілу особу. З січня 2025 року ці суми будуть рости. Але й на сьогодні вони можуть бути збільшені, якщо додатково до страхового поліса ОСЦПВ (https://uniqa.ua/private/auto/avtograzhdanka/) власник авто оформить розширену автоцивілку. І тоді він може вважати себе захищеним від раптових великих фінансових втрат на 100 %.
Не слід забувати, що поліс ОСЦПВ забезпечує компенсацію лише постраждалим в ДТП. Якщо потрібна підтримка в інших ситуаціях, то варто розглянути інші пропозиції провідної страхової компанії «УНІКА» (https://uniqa.ua/).
Важлива умова отримання виплат — договір в надійній компанії
На жаль, на страховому ринку України ще зустрічаються компанії, що не поспішають виплачувати компенсації. Щоби не потрапити у халепу, слід ретельно обирати, де ви плануєте застрахувати своє авто. Необхідно звернути увагу на те, скільки років організація працює на ринку, які послуги надає, як швидко виплачує компенсації постраждалим, скільки в неї клієнтів. Усю цю інформацію можна отримати на офіційному сайті страхової компанії. Наприклад, СК «УНІКА» належить до надійних організацій, де постійно турбуються про своїх клієнтів.
Як перевірити дійсність автоцивілки
Автострахування в Україні є обов'язковим і важливим для захисту всіх учасників дорожнього руху. Щоб перевірити дійсність паперової автоцивілки, дивляться на термін дії, вказаний на бланку. Для електронної автоцивілки – відкривають поліс на смартфоні. Дійсність автоцивілки іншого водія перевіряють на сайті МТСБУ за номером авто. Правильно обравши поліс, можна впевнено їздити на дорогах України.