Олег Аверʼянов вимагає від суддів Чернігівського обласного апеляційного суду Миколи Оседача, Валерія Заболотного та Валентини Антипець спростувати свою заяву щодо тиску на них, розміщену на сайті установи.
Також він прокоментував у власному зверненні, розміщеному на своїй сторінці у соцмережах, і вирок суду, зокрема суддів щодо продажу автівки своєї ексдружини Євгенії.
«7 років увʼязнення за продаж без дозволу автомобіля дружини, який я купив за особисті кошти та який був спільним майном моєї колишньої родини!!! Цим вироком дана трійка суддів повністю підтвердила відсутність справедливої судової гілки влади в Україні!!! Прийнявши протизаконне рішення ці судді для того, щоб виправдати свої злочинні дії, розмістили на сайті апеляційного суду заяву, що начебто я тисну на них через ЗМІ, без жодних доказів цих звинувачень!!! Також судді Оседач, Заболотний, та Антипець вважають в цих заявах - дослівно «Аверʼянов, який сам визначив себе відомим в Україні бізнесменом, намагається здійснювати вплив на суддів Чернігівського суду»!!! Хочу офіційно звернутися до вищевказаних суддів Оседача, Заболотного, та Антипець, з вимогою негайно, або підтвердити доказами свої заяви, або спростувати інформацію яку вони розмістили на сайті суду!!!», - емоційно написав Аверʼянов у соцмережах.
Дане рішення він розцінює виключно як спробу створити перепони власному бізнесу - компанії «Пожмашина».
Також чернігівського бізнесмена підтримав і інший підприємець Олександр Соколовський, промисловій групі якого належить фабрика тканин у Чернігові. Він сказав, що дуже здивований цією історією.
«Є відомий всій країні підприємець Олег Авер’янов, його компанія «Пожмашина» лідер галузі, навіть під час війни на двох площадках в Прилуках і Львові …працює 1000 людей, обіг 1,5-2 млрд грн на рік, річні податки - 200 млн грн. І от засновник компанії, яка в рік виробляє понад 300 одиниць транспортної спецтехніки угоняє авто і отримує вирок - 7 років в’язниці», - пише Соколовський.
Олег Аверʼянов
Він розповів відомі йому деталі справи. У 2015 Олег Аверʼянов розлучився зі своєю дружиною Євгенією. Згідно домовленості платив їй аліменти та повністю утримував двох дочок (зараз 19 та 14 років і які живуть в одному домі з батьком).
До цього ще в шлюбі в 2013 чернігівець спочатку купив автомобіль, оформив на дружину, а потім у 2014 ще в шлюбі його продав.
«Після розлучення, яке, судячи з усього, не було мирним, колишня дружина подає заяву, що Олег викрав у неї автомобіль. Але у 2015 році поліція їй відмовила, бо не побачила там складу злочину у зв’язку з тим, що це цивільно-правові відносини. Що логічно. Йдіть в цивільний суд і розбирайтесь, до чого тут уголовка. Але карну справу прокуратура чомусь не закрила. Мабуть, комусь було дуже зручно, щоб відомий бізнесмен був «на гачку». І от в 2021 р. після декількох закриттів/відкриттів справи Чернігівська прокуратура направляє в суд звинувачення і вимагає для Олега покарання - 10 років (!!!) ув’язнення з конфіскацією всього (!) його майна», - сказав Соколовський.
У 2023 Чернігівський районний суд складу злочину не знайшов, визнав Аверʼянова не винуватим та зобов’язав прокурора справу закрити. Прокуратура не погоджується з виправдувальним вироком, подає апеляцію (процесуальний керівник - прокурор Святошинської прокуратури м. Києва Ткаченко В.В.) і продовжує вимагати 10 років покарання з конфіскацією.
Згодом справу розглядає Чернігівський апеляційний суд і восени 2024 там постановили: «визнати винним Аверянова О.В. у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України, та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 7 років без конфіскації майна». (Оседач М.М., Антипець В.М., Заболотний В.М. - колегія суддів)
Згідно рішення суду бізнесмен одразу виплачує за «викрадений» (ще в шлюбі) автомобіль колишній дружині 1,5 млн грн, але вирок у вигляді 7 років ув’язнення залишається в силі.
«Нікого з суддів навіть не зацікавило, що на повному утриманні батька троє дітей 3, 14 та 19 років. Досвідчені юристи при цьому кажуть, що в Україні відсутні аналогічні рішення в судовій практиці, жоден суд не постановив рішення іменем України, яким би було визнано винною особу законного власника авто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 3 ст. 289 КК України, а саме притягнуто до відповідальності за заволодіння транспортним засобом, який є спільною власністю і придбано за власні кошти співвласником. Виходить, що колегія суддів винесла вирок абсолютно абсурдний, що викликає сумніви в об'єктивності та неупередженості», - висловлює власну думку Олександр Соколовський.
Також бізнесмен переконаний: судді мали власний зиск у цій справі.
«…через тиждень (!) після винесення вироку:
- рядовий суддя Оседач М. М. стає заступником голови цього суду;
- заступник голови суду Заболотний В. М. стає головою суду!
Во поперло хлопцям, так? Цікаво, не соромно їм? Питання риторичне», - каже Соколовський.
Також він повідомив, що Олег Аверьянов нині не в Україні, виїхав у відрядження в ЄС по зовнішніх контрактах. За його словами, сторона Аверʼянова подає касацію. Сам чернігівець поки що керує підприємством на відстані.
Авторка: Євгенія Замковська
"Час Чернігівський" писав про таке: