Популярний ведучий та Dj Анатолій Анатоліч та телеканал Дім показали, чим та як живе Чернігів у розпал повномасштабної війни.
Команда влітку пробула тут два дні і представила на суд глядача програму про основні цікавинки міста та деяких відомих сучасників. Одразу зазначимо: про знаменитого футболіста Андрія Ярмоленка згадували, проте не показували.
Зокрема, у кадрі можна побачити екскурсію з гідом Ервіном Міденом, а також з акторкою Наталкою Денисенко, яка показала свій двір (виявилося, що її батьки живуть у звичайній 9-поверхівці поруч із залізничним ліцеєм), дерево, на яке вона лазила в дитинстві і знову залізла, а ще познайомила глядачів з батьком.
Олександр Денисенко розповів, що донька змалку росла забіякою і хлопці її побоювалися. А ще приходили до батька - попросити дозволу, щоб відпустив доньку на побачення.
Також Олександр Денисенко зізнався: не любить серіали, надто ті, в яких знімалася його донька. Дивиться лише по одній серії з кожного.
«Все не любить дивитися, там де у мене якісь сцени еротичні. Навіть сина підговорює. Уявляєш, мій син мені потім каже: «Мама, ти цілуєшся з іншими дядями, а потім мене цілуєш». Я кажу: «А хто це тобі сказав?». Він каже - дід!», - нарікає акторка.
Також пан Олександр має власні вулики і робить мед, ще й возить його здалеку - з Городнянської громади. Тож, пригостив ним і ведучого.
Наталка Денисенко каже, що на початку повномасштабного вторгнення її з сином з Києва вивіз чоловік - військовий та актор Андрій Федінчик - до Житомира, де сам тоді був. А батьки лишалися в обложеному Чернігові.
Потім акторка з сином рушили у Карпати, батьків вивезти не вдалося. Лише за день перед тим, як росіяни скинули бомбу на автомобільний міст через Десну, Денисенки полишили Чернігів.
Також акторка повела Анатоліча куштувати піцу з «Базису».
«Я не можу. Це запах мого дитинства. Розплачусь зараз просто», - емоційно відреагувала акторка.
Розказала вона і про дві виделки - фішку закладу, де друга - замість ножа.
Актриса говорить: поки чоловік служить - виникає чимало складнощів, наприклад, з вихованням сина. Тож Андрій Федінчик надсилає синові спеціальні виховні ролики. Щовечора родина разом спілкується телефоном і по відеозвʼязку. Тобто, стосунки онлайн. З подружнім життям- теж схожа історія.
«Але онлайн-стосунки у нас з чоловіком, в тому числі й сексуальні типу онлайн і я закликаю жінок, щоб вони підтримували цей вогонь, бо без цього ніяк», - коментує Денисенко.
Поспілкувався ведучий і з відомим волонтером у рожевій панамці Сергійком Морозом. Хлопчик говорить: за два роки співів для ЗСУ йому вдалося зібрати хлопцям 1,5 млн грн. Нині хлопчик збирає на 5-те авто для ЗСУ. На знак вдячності 10-річці дарують нашивки, є навіть від передачі Le Маршрутка.
Мама хлопця Катерина Мороз розповіла, що це була ідея самого хлопчика почати співати і через музику допомагати військовим. Вперше заспівав у липні 2022-го на Валу, тоді він зібрав 7300 грн.
Однак, благодійні кошти йдуть виключно військовим. На насущні потреби - звук, апаратуру - купують за власні кошти батьки.
«Мама і тато ходять на роботу і за ці гроші ми купуємо колонку чи мікрофон», - каже Сергійко.
Окрім нашивок Сергію дарують і власні пісні. Так автор Вадим Лисиця спеціально для нього написав пісню «Восени», тож, Сергій Мороз тепер мріє про власну співочу карʼєру.
Знаменита рожева панама Сергійка - це кавер на легендарний головний убір соліста з гурту Kalush Orchestra Олега Псюка.
Хлопчик спільно з ведучим записали відеозвернення для артиста. Той відповів, зауваживши, що все, що робить чернігівець - то дуже круто. Навіть запропонував колаборацію і спільний виступ.
Показали у передачі і тренування водолазів-саперів.
Іван Нежута, заступник командира роти з підводного розмінування говорить, що самій службі вже 74 роки, її створили у складі Державної спеціалізованої служби транспорту. Водолази-сапери знаходять під водою як залишки ВНП, так і техніку - танки, БТР, тощо.
Фінальний сюжет - спілкування з жителями Ягідного, кадри музею, де у 2022-му окупанти влаштували концтабір.
Авторка: Євгенія Замковська
"Час Чернігівський" писав про таке: