Знайти себе у цивільному житті колишньому військовому Анатолію Довді допомогла служба зайнятості.
Так чоловік безкоштовно здобув професію електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування. Він взяв участь в експериментальному проєкті з організації професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни в закладах професійної (професійно-технічної) освіти Державної служби зайнятості. Їх сьогодні функціонує вісім – у Дніпрі, Харкові, Полтаві, Одесі, Сумах, Рівному, Івано-Франківську та Львові.
"Навчання здійснюється за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. На вибір - 98 ліцензованих професій і понад 400 освітніх програм. Пропонуються різні форми навчання: очна (вдень або ввечері), дистанційна, дуальна, змішана. Щоб взяти участь у проєкті, не треба бути офіційно зареєстрованим безробітним. Скористатися послугою мають право і працевлаштовані люди", - повідомляє Чернігівська обласна служба зайнятості.
Анатолій Довда свого часу вже навчався на електромонтера. Щоправда, було це в росії в молоді роки, і навіть деякий час працював у «Газпромі» за фахом. Потім була військова служба, демобілізація за станом здоров’я, родинний бізнес і щасливе спокійне життя. Все кардинально змінило повномасштабне вторгнення. Під час активних бойових дій на Чернігівщині, чоловік пішов до війська добровольцем. Захищав Ніжин, служив у 58 окремій мотопіхотній бригаді. Звільнений був у 2023 році за станом здоров’я.
«Після довгої реабілітації та відновлення вдома сидіти не захотів, почав шукати роботу, – розповідає Анатолій, – Бізнес ми закрили ще у 2022 році. Отже, вирішив повернутися до своєї цивільної професії, адже робочих рук наразі не вистачає. Та для роботи електромонтером потрібно мати відповідну кваліфікацію, пройти перевірку знань з охорони праці. Мій же диплом виявився не дійсним в Україні, з таким не працевлаштуєшся».
І тут у пригоді став експериментальний проєкт з безкоштовної професійно-технічної освіти для учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни. Подати заявку та підготувати потрібні документи Анатолію допомогли фахівці Ніжинської філії Чернігівського обласного центру зайнятості, куди він звернувся за роз’ясненнями щодо можливості професійного навчання.
На електромонтера чоловік вчився майже чотири місяці у Полтаві. Теорію освоював дистанційно, а стажування проходив у майбутнього роботодавця. Каже, ця професія – консервативна, в ній мало що змінюється. На заняттях поновив знання та дізнався про нове сучасне обладнання. Наразі Анатолій працює в КП «Комунальний ринок». Займається монтажем, налагодженням, обслуговуванням та ремонтом електрообладнання, слідкує за станом електропроводки.
Заявку на навчання можна подати онлайн на сайті Державної служби зайнятості або офлайн в будь-якому центрі зайнятості.
"Час Чернігівський" писав про таке: