Більша частина села Єліно, що в кількох кілометрах від кордону з агресором, знищено ворожими обстрілами. У будівлі музею партизанської слави пошкоджено фасад, експонати давно вивезено, а його працівники вимушені були евакуюватися. Доля музею невтішна.
Максим Блакитний в.о. директора Чернігівського історичного музею:
У вересні сталося кілька значних обстрілів Єліно і за даними військових і наших працівників, більшість осель знищено, музейна будівля, поки ціла, але це питання часу. Артилерія, фпв, міномети прилітають. Експонати вивезені. В надійному місці. Їх було небагато. Сам музей був присвясений подіям 2-ї світової війни і так війна сучасна прийшла в цей музей, в цей населений пункт.
Людмила Замай, директорка департаменту культури і туризму Чернігівської ОВА:
Він у вогні цей населений пункт. Буде поставати питання, що цю філію рано чи пізно треба закрити. Інших варіантів не має.
Поки не можуть відновити і пошкоджену тріумфальну арку у Новгороді-Сіверському. Подібних пам’яток архітектури у світі лише 7. Та, що у Новгороді-Сіверському старша за відому тріумфальну арку у Парижі.
Олена Матюк, директорка Новгород-Сіверського музею-заповідника:
На сьогодні підготовано пакет документів, надано до міністерства, ведуться перемовини з донорами, які можуть профінансувати і ми готові до кінця року зробити все необхідне. Для нас дуже важливо її врятувати, щоб мала пристойний вигляд. Це не тільки пам’ятка архітектури - це символ нашого міста.
Проте є й позитивні моменти з життя музеїв Чернігівщини. Благодійники та держава допомагають поступово їх відновлювати. Вперше за багато років обласний художній музей отримав велику колекцію живопису.
Юрій Ткач, директор художнього музею:
Це були значні подарунки. Київська мистецтвознавиця Галина Алавердова передала з сімейної колекції, наш місцевий хужожник Олексій Потапенко теж передав велику частину колекції. Це гарне надбання. За попердні роки . це найбільші акції. Це свідчить про те, що митці і колекціонери хочуть, щоб для майбутніх поколінь збереглися їх роботи.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке:1000 років тому Чернігів був потужним містом Європи, а до князівства входили землі сучасної росії та білорусі