«Асоціація громадських радників України» активно впроваджує і розвиває на Чернігівщині настільну правопросвітницьку гру «ПравоGames». Зокрема, вже багато таких ігор, які підвищують правову грамотність, забезпечують знаннями для захисту своїх прав, провели для жителів Городнянської громади.
«ПравоGames» - важливий інструмент для популяризації правознавства серед українців. Гру розробила команда «Асоціації громадських радників України» і поширюється амбасадорами Гри.
"Це вже «ПравоGames» 2.0. Перший був, коли започатковувалася гра. Вона вийшла у 2023 році, і пілотним проектом стала наша Городнянська громада. Люди приходять за знаннями і за неформальним спілкуванням, яке дає додаткові знання у правовому полі. «ПравоGames» впроваджений таким чином, що саме емоції пов’язані з грою, відповіді запам’ятаються краще, ніж читати закон. Емоція закарбовує знання, які отримуємо від гри. Тому обрали ігровий формат, донести громадянам і громадам, в яких проживаємо", - пояснює Антон Гармаш, представник «Асоціації громадських радників України», амбасадор «ПравоGames».
Антон Гармаш
Гра відкрита для всіх. Серед учасників, як молодь, так і люди старшого віку. У грі розглядають різноманітні життєві ситуції, які мали місце з нашими співітчизниками. Учасники шукають відповіді на запитання і намагаються дати правову оцінку тих чи інших випадків чи дій.
"Ми думаємо, що мати дітей не має право забороняти зустріч з батьком, тому що це життя. Сьогодні робота є, а завтра нема, а потім будуть аліменти і заборгованість погаситься, і все буде добре".
Учасники кажуть, що отримують позитивні враження, набувають правового досвіду, а головне не дадуть себе образити і готові захищати свої права та права своїх рідних. Крім того, за участь у грі учасники також отримують заохочувальні подарунки.
"Варто і потрібно знати свої права в будь-якому віці. Якщо ти попадаєш в якусь групу осіб, як припустимо ВПО, то цікаво знати. Такий формат освітній, ігровий сприймається легко, ти спілкуєшся. Це цікаво", - каже Юлія, учасниця гри.
Юлія
"Ця гра, яка дозволяє отримати знання в цікавій формі. Можна побути пенсіонером. Я - ВПО, це мене цікавить, багато життєвих питань можуть бути у кожного. Це знахідка для громади, цікавий проект і корисний", - каже Ганна, учасниця гри.
Ганна
"Ця гра дозволяє кут зору направити в правове поле, щоб людина включила критичне мислення. Чи сусідка сказала, чи можна все уточнити? Гра вчить перевірити інформацію. Це важливо для нашого суспільства і його розвитку", - каже Олеся, учасниця гри.
Олеся
«ПравоGames» на Чернігівщині проводять вже не вперше і організатори отримали не тільки схвальні відгуки, а й запрошення в інші громади. А також удостоїлися відзнак.
"Я бачу що перспектива цієї гри на розширення. Ми не тільки в громаді проводимо, були в сусідніх громадах. Запрошує молодь. Тому є відзнака - "Краща молодіжна практика у просвіті молоді", - каже Антон Гармаш.
Ініціатива «ПравоGames» проводиться також за технічного адміністрування Ініціативного центру «Єднання», за сприяння програми розвитку ООН в Україні та за фінансової підтримки Європейського Союзу в межах проекту «Розширення можливостей громад в Україні».