Усе про зволожувальні креми, їхні можливості та рецептури

30 ТРАВНЯ 2024, 21:44

805

Усе про зволожувальні креми, їхні можливості та рецептури

Усе про зволожувальні креми, їхні можливості та рецептури

Реклама Зволожувальний крем підтримує нормальний водний баланс і захищає шкіру від сухості.

Чому волога так важлива для шкіри

Косметологи й дерматологи рекомендують обов'язково включити в систему догляду за шкірою будь-якого типу зволожувальний крем. Сьогодні так багато говорять і пишуть про необхідність його використання, що мимоволі починаєш замислюватися над тим, чи справді він так потрібен.

Для початку розберемося, які саме функції виконує вода в шкірі обличчя та тіла:

  • бере участь у хімічних реакціях;
  • доставляє корисні речовини до клітин;
  • сприяє виведенню токсинів із пор;
  • допомагає покривам підлаштовуватися під температуру навколишнього середовища;
  • бере участь у загоєнні ушкоджень;
  • підтримує необхідний рівень щільності та еластичності епідермісу.

Нестача вологи провокує:

  • зниження рівня еластичності та пружності;
  • появу сітки дрібних мімічних зморщок, а також лущення й свербіж;
  • посилення виділення себуму та екстремальну роботу сальних залоз у проблемних покривів;
  • схильність до запалень, дискомфорт, відчуття стягнутості.

Природні процеси забезпечують надходження води не зовні, а з середини. За її доставлення до внутрішніх шарів шкіри відповідає кровоносна система. Потім волога підіймається у верхні шари. Більша її частина, до 80%, міститься в глибині – в дермі, а решта – у роговому шарі.

Що має бути в складі

У медицині не використовується термін зволожувальний. Це загальна назва, яка дає змогу в доступній формі передати призначення великої групи косметичних засобів. Найкращий крем для обличчя підтримує цілісність захисного шару шкіри. Він забезпечує нормалізацію рівня гідратації за допомогою компонентів, які входять до таких груп:

  • Пом'якшувальні. Ліпіди, олії, жирні кислоти та спирти заповнюють проміжки між лусочками в роговому шарі й розгладжують рельєф.
  • Оклюзійні. Мінеральна олія, її похідні, ланолін. Вони утворюють на поверхні плівку, яка перешкоджає випаровуванню вологи, а отже зменшують її природні втрати.
  • Гідрофільні. Велика група компонентів натурального й синтетичного походження. Це гіалуронова, молочна, а також фруктові кислоти, гліцерин, пропіленгліколь, пантенол, сечовина, сорбітол. Вони зменшують природні втрати, притягують водяну пару з повітря та переносять її на поверхню покривів.

Найкращі зволожуючі креми для обличчя зазвичай містять гіалуронову кислоту.  Комплекс здатних притягувати воду молекул, розташованих на поверхні рогових лусочок, за підтримки цього інгредієнта утримує вологу в міжклітинному просторі. Перейшовши за посиланням https://makeup.com.ua/brand/1571127/ на сайт мультирегіонального інтернет-магазину MAKEUP, ви можете познайомитися з оригінальними новинками з цієї категорії, а ми розберемося як саме діють ці засоби

Максимальну результативність забезпечують зволожувальні текстури, в яких гіалурон поєднується з молочною кислотою, сечовиною, амінокислотами. У результаті отримуємо гладкий рельєф, приємний натуральні колір і блиск, рівний тон, зменшення вікових проявів. Такі продукти незмінно посідають перші позиції в рейтингах популярності та щорічно входять до ТОП найкращих кремів для обличчя. Вони забезпечують статичний ефект – підтримують постійну, необхідну кількість води в роговому шарі.

Для підтримки стабільних глибинних запасів потрібне поєднання двох форм гіалурону – високомолекулярної та низькомолекулярної. Вони мають молекули різного розміру. Великі працюють переважно на поверхні, а менші проникають у глибші шари. Косметичні засоби з різними формами гіалуронової кислоти незмінно входять до ТОП зволожуючих кремів для обличчя, що значно підвищують еластичність, пружність, щільність шкіри.

Додаткова підтримка

Застосування навіть найкращої косметики не завжди може повною мірою компенсувати втрати вологи. Щоб усі шари шкіри були насичені водою необхідно:

  • дотримуватися питного режиму та розрахувати норму споживання води залежно від маси тіла;
  • уникати тривалого перебування на сонці;
  • не використовувати мило для вмивання;
  • стежити за станом судин і роботою нирок;
  • пам'ятати, що стреси стимулюють вироблення гормону кортизолу, який уповільнює природне відтворення гіалуронової кислоти.

Низький рівень зволоженості негативно впливає на візуальну привабливість шкіри й зволожувальний крем цілком здатний впоратися з цією проблемою. Він не викликає звикання, має накопичувальний ефект, а його нанесення є обов'язковим щоденним етапом базового догляду за покривами.

Схожі новини

Відключення електроенергії на 22 листопада по Чернігівщині: чого чекати?

22 ЛИСТОПАДА 2024, 01:54

Вiдео

Секретар Чернігівської міської ради знову не зміг зібрати депутатів на сесію

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:53

Відстоював Батьківщину з 2014-го: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:41

Валентина Драгунова приїхала на похорон батька. І залишилась

21 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

ТОП-переглядів