Юлія Свириденко невдовзі може очолити виконавчу гілку влади України. Удруге на чолі уряду країни стане жінка на імʼя Юлія.
Але на цьому усі паралелі з попередницею закінчуються. Навіть нелояльна до чернігівки Українська правда пише, що майбутня премʼєрка відрізняється працьовитістю, чудово володіє кількома іноземними мовами, а ще абсолютною відсутністю прагнення тягти у владу «своїх людей».
Як же ставляться до землячки, що досягла таких карʼєрних висот за 10 років, чернігівці?
Костянтин Іванов, підприємець, відомий бізнесмен та багаторічний очільник Чернігівської торгово-промислової палати відверто радіє за Свириденко, яку знає багато років.
«Юлія Свириденко. Українка, донька Чернігівщини.
Я буду вітати і радіти її призначенню на посаду Премʼєр-міністра Уряду України.
Оскільки за відомим і давнім висловом - "Довга війна - це війна економік". Сьогодення додає - "... і війна технологій".
Ми співпрацювали і були знайомі із Юлією Анатоліївною, ще до її роботи у Чернігівській ОВА. Ми співпрацювали разом, чудовою командою, разом із Валерієм Кулічем, керівником, на той час ОДА Чернігівщини, який запросив Свириденко очолити Департамент економічного розвитку ОДА, а пізніше - стати заступницею голови ОДА», - написав Іванов.
Він переконаний, що Юлія - це не випадкова людина на цій посаді.
Він перераховує - кого ще Ви знаєте серед сучасних урядовців, віком до 40-ка років, хто б мав успішні та результативні офіційні, робочі зустрічі із: Генсекретарем ООН, Генсекретарем НАТО, Головою МВФ, Головою Ради Європи і головами практично усіх європейських інституцій, Президентами, Премʼєр-міністрами, міністрами десятків держав Світу, урядовцями США попередньої і нинішньої адміністрацій.
Як приклад витривалості та професійності Свириденко він наводить історію, що відбулася в Кривому Розі.
«Кривий Ріг. 2020 рік. Другий рік президентства В. Зеленського. Із-за боргів по зарплаті, горняки шахти "Жовтнева" починають страйк доволі оригінальним способом - не піднімаються на гору з нічної зміни, наступна, утрішня зміна, також залишається усією зміною у забої. Велику увага медіа до цього прецеденту була очікуваною, оскільки Кривий Ріг - рідне місто В. Зеленського, а до Жовтневої долучились інші шахти, 250 людей під землею.
Кого з Уряду відправили вирішити цю проблему, коли місцева влада розвела руками? Заст.міністра економіки, віком трошки за 30, Юлію Свириденко. А, да, важливо, шахта була не державною, а приватною, але, Кривий Ріг, асоціації небажані...
Свириденко приїхала, спустилась під землю, розмовляла, знайомилась, знов розмовляла, знов спускалась під землю, контактувала із власниками/акціонерами шахт, і вирішила конфлікт».
Інший приклад - вибухи на військових складах поблизу Ічні у 2018-му. Диверсія на військових складах, масштаб такий, що 4 будинки зруйновані повністю, 14 будинків - аварійні і не підлягають відновленню, 264 будівлі пошкоджені.
Вирішувати проблему на місці, разом із місцевою громадою, відправили Юлію Свириденко.
«Зустріч із мешканцями була яскравою, як переказували мені очевидці, аж до погроз фізичною розправою, але, і з цією, дуже не простою ситуацією, якій передували попередження і рекомендації від волонтерів та ветеранів АТО, про можливу диверсію, Юлія Анатоліївна, як антикризовий менеджер впоралась.
А ще було відкриття переробного підприємства, із 100% іноземного капіталу. Проєкт повного формату - пошук і придбання іноземними власниками виробничої площадки у одному з містечок Київської обл. Придбання та імпорт технологічного обладнання. Монтаж обладнання на місці. Пошук постачальників сировини (вторинна сировина на ресайклінг) в Україні. Набір кадрів. Запуск виробництва. Експорт готової продукції. Конкуренція і дефіцит сировини».
Костянтин Іванов також говорить - Свириденко трудоголік. На роботі о 6-тій ранку, зазвичай.
Події на Ічнянщині пригадав і відомий телеведучий Костянтин Грубич. Він сказав, що Юлію Свириденко знає особисто з 2018.
«Разом колись готували печеню в Ічні після вибухів снарядів на складах (Юлія Анатоліївна тоді очолювала Чернігівську ОДА). Пізніше, вже цієї весни знову готували: паски з борошна із зерна, що його зібрали з розмінованих прифронтових територій.
Досьє й аналізу всієї діяльності майбутньої вірогідної премʼєрки не маю, бо мене то не цікавило і не моя це справа й фах. Людське ставлення висловлю: жодного приводу засумніватися в емпатичності й порядності Свириденко у мене не було. Тому хочу вірити, що на чолі уряду опиняється правильна і корисна для країни фігура. Удачі пані Юлії у її подальшій нелегкій праці».
Юлія Свириденко та Костянтин Грубич
Підприємець Віталій Кром:
- Знайомий з часів її роботи у Мінекономіки. Тільки позитивні враження!!!
Дописувач Ярослав Волерт:
- На Шкарлета теж були великі сподівання, і де він зараз? Ю. Свириденко дійсно вирізняється серед смараглових "ефективних менеджерів" кар'єрою. Сама себе зробила, а не піднялася соціальнним ліфтом, не пхалася "з грязі в князі" і не стелила собі шлях "подарунками й віддяками"...
Олександр Панасюк, ріелтор:
- Багато прочитав різних висловлювань на адресу цієї дівчини. І що я згадав. Моя мама колись казала: людину в інших, чіпляє те, що властиво їй самій. Треба завжди давати шанс, контролювати і не мати дурних надій, що тебе хтось зробить щасливим. Щастя - це особиста справа і це те, що ми робимо кожного дня. Що сіємо, те й збираємо😊
Яна Тулупова, зоозахисниця:
- Рокіровка, як в басні крилова про тварин- музикантів, ситуацію не змінить. Ще це називається шило на мило
А ще, ті ж яйця, тільки вид збоку…Один хрен...
Не відчуваю того оптимізму, який покотився по ленті
Сама Юлія Свириденко так прокоментувала висунення своєї кандидатури.
За її словами, Голова держави визначив пріоритетні задачі, які він бачить перед оновленим Урядом:
- зміцнення економічного потенціалу України;
- розширення програм підтримки українців;
- масштабування виробництва власної зброї.
Реалізувати ці завдання можливо завдяки відчутній дерегуляції, ліквідації будь-яких бюрократичних перепон, скороченню некритичних державних видатків і дублювання функцій державних інституцій, захисту підприємництва та повній концентрації державних ресурсів заради оборони України та відновлення після бойових дій.
Найперше, це забезпечення Сил оборони та безпеки України та гарантування стійкості нашої держави. Державний апарат не має права марнувати ресурси та потенціал країни. Україна заслуговує бути серед найсильніших економік Європи.
Українське суспільство має отримати чіткіші інструменти соціальної підтримки. Кожен український військовий, кожен український ветеран заслуговує на конкретну та відчутну державну повагу та вдячність.
«Рішення про призначення Прем'єр-міністра України ухвалює Верховна Рада. Готуємось до взаємодії з парламентом та до представлення відповідних урядових кроків. Пропозиції щодо кандидатур членів уряду оголошу незабаром», - повідомила чернігівка.
Авторка: Євгенія Замковська
"Час Чернігівський" писав про таке: