Український борщ — офіційно під захистом ЮНЕСКО

01 ЛИПНЯ 2022, 21:22

1912

Український борщ — офіційно під захистом ЮНЕСКО

Фото з відкритих джерел

Український борщ увійшов до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони. Відповідне рішення прийнято 1 липня на 5-ому позачерговому засіданні Міжурядового комітету з охорони нематеріальної культурної спадщини. Про це на Facebook-сторінці повідомив міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

"Перемога у війні за борщ — наша!", — написав посадовець.

У профільному міністерстві переконані, що включення «Культури приготування українського борщу» — це не лише важливий крок для збереження ідентичності нашої української нації, а й надзвичайна підтримка всім українцям, які зараз захищають нашу землю від російських загарбників.

"Битва за борщ була розпочата ще до війни. І скільки б Маша Захарова не розповідала, що “книги з кулінарії заборонялися, а рецепт страви тримали в таємниці та забороняли готувати” і взагалі наш борщ - це “прояв екстремізму та нацизму”, цей “прояв екстремізму” тепер офіційно український, і офіційно під охороною ЮНЕСКО",  — каже Олександр Ткаченко.

У березні 2021 року Міністерство культури та інформаційної політики надіслало на розгляд ЮНЕСКО номінаційне досьє щодо українського елементу "Культура приготування українського борщу", що мали внести до репрезентативного списку. Номінацію планували розглянути аж у 2023 році.

Проте, зважаючи на загрозу українській культурній спадщині через війну, МКІП звернулося до Секретаріату ЮНЕСКО з проханням перенести раніше подану номінацію до списку термінової охорони.

"Ми із задоволенням будемо ділитися борщем і його рецептами зі всіма цивілізованими країнами. Та й з нецивілізованими теж, щоб у них було хоч щось світле, смачне та українське.

Але пам'ятайте та будьте певні - як у війні за борщ, так і в цій війні ми переможемо", - написав Ткаченко.

Читати також: У мікрорайоні Бобровиця у Чернігові працює волонтерський центр: продукти, гаряча їжа та будматеріали

Схожі новини

У половини Чернігова не буде гарячої води: в чому причина

28 СІЧНЯ 2026, 15:27

Майстер із Чернігівщини зліпив із коропської глини 37 масок - героїв гоголівської «Ночі перед Різдвом»

28 СІЧНЯ 2026, 14:09

Фото

Прилаштовував на "небойові посади": на Чернігівщині на хабарі спіймали офіцера ТЦК

28 СІЧНЯ 2026, 13:32

Російські "герані" атакували громаду: пошкоджено резервуари для пального

28 СІЧНЯ 2026, 13:16

На Чернігівщині знешкодили частину ракети «Іскандер»

28 СІЧНЯ 2026, 12:37

Співачка з Ніжина подалася на Нацвідбір Євробачення за дві години до дедлайну

28 СІЧНЯ 2026, 11:46

Чернігівець збирає донати після пожежі в старовинному будинку

28 СІЧНЯ 2026, 10:53

ТОП-переглядів