Українська розвідка про шанси мобілізації в рф та вірогідність нападу з білорусі

21 ВЕРЕСНЯ 2022, 07:59

1857

Українська розвідка про шанси мобілізації в рф та вірогідність нападу з білорусі

Вадим Скібіцький

Представник ГУР Міноборони Вадим Скібіцький в інтерв’ю виданню KyivPost оцінює загальні ризики війни, які можуть бути актуальними для України у найближчий час.

Фахівець переконаний:  росія потерпає від дефіциту солдат, надто керівних військових кадрів, воювати за інтереси росії в Україні вже стає непопулярним навіть серед наймаргінальніших верств місцевого населення. Тож, чергова спроба підвищити ставки у війні - це єдине, з чим може вийти на широкий загал оточення путіна.

- Питання мобілізації обговорюється керівництвом російської федерації з самого початку воєнного конфлікту. За цей період часу, коли російська армія понесла перші свої втрати, особливо у Київській, Чернігівській областях і на півдні України, вони почали застосовувати різні підходи для того, щоб поповнювати свої ресурси і компенсувати втрати.

Було сформовано так звані добровольчі батальйони, батальйони з резервістів, залучено ті ж самі приватні військові компанії, потім пішло формування третього армійського корпусу – створення нових об’єднань збройних сил російської федерації. Пізніше з’явився указ президента путіна стосовно збільшення чисельності збройних сил до 137 тис військовослужбовців – це все спрямовано на те, щоб поповнювати ресурси та продовжувати подальші активні бойові дії, - говорить фахівець.

На думку експерта, оголошення загальної мобілізації – це значний удар по режиму путіна, тому що фактично визнання того, що рф не змогла виконати всі поставленні завдання, що так звана «спеціальна операція» не досягла результату і те, що йде реальна війна.

Крім того, оголосити загальну мобілізацію – це значить оголосити війну Україні та визнати те, що росія є країною-агресором. За словами Скібіцького, останнім часом в рф дуже підвищилася така мобілізаційна інформаційна риторика.

Зюганов і інші російські політичні діячі говорять про те, що так, дійсно, йде війна, і що російська армія не може впоратися, потрібно оголошувати війну і мобілізацію. Знову ж таки, при цьому вони кажуть, що будуть вести війну не просто з Україною, а з НАТО і США, тому що вони воюють на боці України.

росія розуміє, що для захоплення всієї території України, а це є основною метою, рано чи пізно необхідно буде залучати додаткові ресурси. Оголошення загальної мобілізації тільки буде на руку українцям, тому що протестні настрої в росії слабкі, але молодь йти воювати не хоче, говорить аналітик.

- Ми провели аналіз російського соціуму і бачимо, що в основному підтримують війну режиму путіна люди, яким за 50 років, які не підуть воювати. Піде воювати молодь – 20-30 років. Через те саме оголошення загальної мобілізації буде індикатором, який покаже наскільки російський народ готовий до продовження цієї кровопролитної війни.

Щоправда, судячи з останніх новин, в росії поки не готові оголосити загальну мобілізацію. Той же Зюганов говорить лише про економічну. Риторика російських пропагандистів кардинально змінилася за останній час - через успіхи українців на воєнному фронті. Яскравим прикладом провалу російських воєнних стратегій свідчить той факт, що за останні 3 місяці той же командувач західного напрямку змінився вже тричі – це говорить про те, що успіху немає.

- Для нас це основний індикатор і показник, наскільки реагує Кремль на наші успіхи. Що стосується суспільства і політичних партій, то там усе підконтрольне Кремлю, чітка вертикаль влади й цензура.

Ви взагалі не прочитаєте про події, які відбуваються на нашій території. В росію може заходити тільки інформація, що йде з західних потужних видань. Kyiv Post, CNN, BBC, the Telegraph, TIME… путін шукає людей, які виконають його накази, але це поки що не вдається, - підкреслює пан Скібіцький.

В тй же час, попри наростання критики стосовно військових провалів рф, у самій росії протестні настрої мінімальні. Відповідно, Вадим Скібіцький оцінює шанси на військовий заколот у рф як малоймовірний.

Натомість у російському суспільстві дуже високий відсоток підтримки путіна. По-друге, в Кремлі існує чіткий контроль: путін обмежив коло осіб, які працюють з ним. Це його довірені особи, які мають владні повноваження і не допустять зміни режиму, тому що тоді закінчиться і їхня політична та воєнна кар’єра. Крім того, усі матеріальні блага зараз саме у людей з оточення путіна, кажуть в ГУР.

Чи існує ризик нового наступу з території білорусі та відкриття другого фронту? Експерт Міноборони відповідає так:

- Загалом територія білорусі використовувалася і використовується проти нашої держави. Перше таке використання території та інфраструктури білорусі було в лютому, коли батальйонні тактичні групи східного округу, а східний військовий округ – це далекий схід, зайшли на нашу територію. Тоді формувалися колони прямо на території білорусі та заводились у напрямку Києва.

Другий напрямок – це завдання ракетних ударів з використанням бомбардувальної авіації – ті ж самі Ту-22М3, крилаті ракети, ракетні комплекси «Іскандер» теж використовуються для ударів по нашій території – це загроза, - зауважує аналітик.

Якщо говорити про загрозу широкомасштабного наступу з території білорусі, зараз її рівень низький, тому що усі основні з’єднання і частини російської армії перемістилися в інші райони. Той самий батальйон тактичної групи східного округу спочатку був на Харківському і Донецькому напрямках, зараз перебуває на Херсонщині. Через те резерву й угрупувань військ, які здатні проводити наступальні операції з території білорусі, наразі ми не бачимо.

Збройні сили білорусі нині проводять навчання, вчергове їх продовжили аж до кінця вересня. Розгорнуті певні батальйони біля нашого кордону, але це все під контролем. У Міноборони розуміють і бачать ці заходи й готові реагувати на них в будь-який момент.

Стосовно тривалості війни. Головне управління розвідки Міноборони України постійно відстежує, наскільки росії вдається виробляти нове озброєння – «Калібри», «Іскандери», крилаті ракети, що застосовуються проти України. Санкції від закордонних партнерів діють – проте потенціалу російської федерації ще вистачить як мінімум до літа наступного року. Але ресурс в росії теж вичерпний. У ЗСУ намагатимуться завдати таких втрат, щоб ворог зрозумів, що подальші бойові дії стануть для нього крахом.

"Час Чернігівський" писав про білоруський аеродром Зябрівка, який використовуються для ракетних ударів по Україні: У мережу потрапило відео липневого запуску ракет з Зябрівки на Чернігівщину

Схожі новини

Вiдео

Секретар Чернігівської міської ради знову не зміг зібрати депутатів на сесію

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:53

Відстоював Батьківщину з 2014-го: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:41

Валентина Драгунова приїхала на похорон батька. І залишилась

21 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

Гуде чи ні — діти навчаються. У протирадіаційному сховищі вільно розмістилися всі класи

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:20

ТОП-переглядів