Деснянський райсуд Чернігова присудив В'ячеславу Герасимову 7 років за гратами. Таке покарання Герасимову дали за те, що він украв в однієї жінки продукти з холодильника, а в другої — кнопковий телефон за 650 гривень.
В’ячеслав, звісно ж, не безгрішний. На нього вже не раз складали адмінпротоколи за п'яне хуліганство. Втім до кримінальної відповідальності він раніше не притягувався. Тому важко сказати, що саме змусило Герасимова піти «на діло». Мабуть, бажання дістати грошей на випивку. Адже відомо, що він має слабкість до спиртного (навіть лікувався в Обласній психоневрологічній лікарні з діагнозом «психічні та поведінкові розлади на тлі вживання алкоголю»).
З цієї причини чи з іншої, але вперше В’ячеслав зважився на крадіжку в травні цього року. Проходячи повз будинок пенсіонерки, він побачив відчинену віконну кватирку і через неї заліз у помешкання. Там із холодильника закинув собі в рюкзак дві пачки масла, упаковку сметани, два лимони, три яблука, баночку рибної пасти і дві банки консервованої квасолі (загалом набрав продуктів «аж» на 428 гривень). І вже збирався йти звідти, аж раптом на злодюгу наткнулася хазяйка. Кинулася на нього, та спритнику вдалося вискочити з дому і втекти.
Вдруге Герасимову підвернулася можливість щось украсти вже в липні. Він помітив, що в одній із квартир незамкнені вхідні двері, і зайшов усередину. В око зразу впав кнопковий мобільних, що лежав на полиці. В’ячеслав забрав його. А коли виходив із квартири, його застукали господарі. Спробували зупинити, однак чоловік дав дьору, Проте того вечора злодія затримали по гарячих слідах і закрили у СІЗО. Там Герасимов пробув два місяці, після чого вийшов під заставу.
Оскільки В’ячеслава обидва рази викрили, то йому інкримінували не крадіжки (бо це має бути повністю таємне викрадення майна), а грабежі. Причому частину 4 статті 186 ККУ (грабежі, скоєні в умовах воєнного стану). Покарання за таке на сьогодні значно серйозніше, ніж у мирний час, — від 7 до 10 років за ґратами.
Суд врахував той факт, що обвинувачений визнав свою вину і пішов на співпрацю зі слідством, тож присудив йому мінімум, але в межах санкції. Ось і виходить, що, з одного боку, рішення цілком законне, а з іншого — здається аж занадто суворим. Крім того, що 7 років тюрми — це фактично зламана доля (Герасимов, правда, сам в усьому винен), так це ще й матиме супутні наслідки. Адже весь цей час його доведеться утримувати. А один ув'язнений, як відомо, обходиться державі у 120 тисяч гривень на рік!
Джерело: газета “Гарт”, Юрій Нікітін