У сільській школі на Чернігівщині за роки війни учнів стало удвічі більше

27 ЧЕРВНЯ 2025, 18:14

9522

Михуля Юрій

У сільській школі на Чернігівщині за роки війни учнів стало удвічі більше

У Білейківську школу їздять навчатися з 10 навколишніх сіл і навіть з самого Козельця, бо тут є сучасне укриття, де школярі можуть почуватися в безпеці, а педагоги проджовувати навчальний процес. Облаштували його за кошти ЮНІСЕФ. 

Тамара Пиженко, заступниця директорки навчального закладу

Тамара Пиженко, заступниця директорки навчального закладу:

У 2023 році наш контингент збільшився удвічі, бо  у нас є укриття. Багато батьків з Козельця та інших сіл возять дітей, бо це безпека. У нас все є: їдальня, спортзал, укриття, кабінети обладнані всім необхідним: тв, мультимедійними дошками, хороший колетив, напрацьований роками.

Крім того, у навчальному закладі створили кімнату терапії для дітей.

У навчальному закладі Козелецької громади створили кімнату терапії для дітей

В той же час заклад потребує нових меблів, ремонту водогону, заміни твердопаливного котла. А от у сусідньому Козелецькому ліцеї цьогоріч очікують на глобальні зміни. З настанням канікул почався ремонт освітнього простору. Виділено кошти на облаштування STEM-кабінетів. А головне – цьогоріч планують нарешті почати капітальний ремонт їдальні і харчоблоку, який стане опорним відразу для кількох навчальних закладів громади.

Олена Татарчук, директорка навчального закладу

Олена Татарчук, директорка навчального закладу: 

У нас буде їдальня для 7 закладів громади, де будуть готувати обіди для всіх шкіл громади. Це їдальня, яку почнуть переобладнувати найближчим часом.

Валентин Бригинець, голова Козелецької громади

Валентин Бригинець, голова Козелецької громади: 

Ми виготовили проект, який пройшов відбір. Держава дає субвенцію. Проект на 42 млн.грн. за нашої співучасті. Очікуємо гроші і хочемо до кінця року хоча б на 50% реалізувати проект.

Обидва навчальні закладі відвідав начальник Чернігівської ОВА. Каже, важливо створити в усьому безпечні умови для школярів. На це держава спрямує кошти.  

 В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА

В’ячеслав Чаус, начальник Чернігівської ОВА: 

Це буде ще один потужний сучасний харчоблок на Чернігівщині. Говорив з головою, щоб громада якомога швидше почала роботи після того, як надійдуть кошти Це дуже важливо в реформі шкільного харчування і ми маємо зробити так, щоб безпека в харчуванні була на високому рівні.

Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко

"Час Чернігівський" писав про таке: Найновіша школа Чернігівщини: які умови створюють для навчання дітей

Схожі новини

Замах на вбивство: у Чернігові бійця ЗСУ кликали на підставне "побачення"

11 ГРУДНЯ 2025, 18:01

Директор школи на Чернігівщині зробив велику скриню для листів Миколаю

11 ГРУДНЯ 2025, 17:10

Ворожа ДРГ проривалась на Чернігівщину

11 ГРУДНЯ 2025, 17:02

Скільки їхала швидка на місце трагічної ДТП у Прилуках, де загинула дитина

11 ГРУДНЯ 2025, 16:05

Через обмороження на позиціях боєць втратив ногу. Не витримало серце - громада прощалася з військовим

11 ГРУДНЯ 2025, 15:00

На Чернігівщині неповнолітній збив автомобілем військового: чоловік загинув

11 ГРУДНЯ 2025, 13:13

У Чернігівському апеляційному суді працюватимуть 5 нових суддів

11 ГРУДНЯ 2025, 12:39

ТОП-переглядів