Олександр Соколовський розповів в інтерв’ю ведучому Євгену Черняку у програмі Big Money про майбутнє локальної легкої промисловості. Зокрема, і про подробиці контракту його компанії “ТК-текстиль” із поліцією Німеччини - як кінною, так і звичайною. Нагадаємо, виконували це замовлення на чернігівській фабриці. Також підприємець говорив про брак спеціалізованих кадрів і яким чином вдалося вирішити цю проблему в Чернігові.
В грудні ми підписали контракти для звичайної поліції, і нині закінчили контракт просто для звичайної поліції. Тобто, торік ми дуже добре відпрацювали кінну поліцію - ми отримали наступне замовлення. І стратегію розвитку цього року буде продовжувати розширення виробництва. І якщо раніше ми розвивалися за власні гроші, тобто, щось заробили - відкрили нове виробництво, у нас вже 11 власних фабрик на січень цього року, географічно - три виробництва у Чернігові. Є в Одесі, є дві фабрики у Борисполі, є у Києві, Лубни, Коростень, то.. [тепер у нас готові інвестувати].
За словами Соколовського нове виробництво завжди відкривається там, де є певні традиції та підготовлені кадри. Хоча часто кадри доводиться і готуватися самотужки.
Є навіть своє внутрішнє ПТУ на швейній фабриці у Чернігові.
Бізнесмен говорить - ще 5 років тому його відмовляти розширювати виробництво, мовляв, він нічого не розуміє в трендах, а Європа і так все замовляє у Китаї. Однак, після пандемії фокус змістився у діаметрально протилежному напрямку. Причина - логістика та доставка з Китаю зросла в ціні принаймі уп’ятеро. Тож, чимало операторів, прагнучи диверсифікувати виробництво, шукають нові ринки.
Україна тут могла б заробляти шалені гроші. Таке вікно можливостей, яке є зараз, я просто не пригадую такої кількості бажаючих інвестувати, як є зараз. Допомога б від держави тут в певному плані і все було б добре, - говорить бызнесмен.
Нині на виробництві хочуть запровадити автоматизоване швейне виробництво, що дозволить вирівняти продуктивність праці у порівнянні з Китаєм. Тому що дуже важко конкурувати з Туреччиною та Китаєм, вони наче роботи, зізнається Соколовський.
Нині є 5-річний контракт з Німеччиною, там зібрані кілька замовників, і під гарантії цього контракту компанія хоче залучити 4 млн євро інвестицій. Це замовлення хочуть реалізувати в Чернігові - заради цього на місцевій фабриці “ТК-стиль” добудують поверх, де розташують автоматизоване виробництво на німецькому обладнанні.
У планах виробника за 5 років розрахуватися із цими борговими зобов’язаннями.
А ще є й кадровий голод. 4 роки тому, розповідає Соколовський, коли його компанія зіткнулася з кадровими проблемами, то вирішили їх долати комплексно - і на базі швейної фабрики у Чернігові відкрили школу майстерності, або власне внутрішнє ПТУ.
Це був наш спільний проєкт із Торгово-промисловою палатою Чернігова. У місті було 2 ПТУ і за 2 роки готували швачок за фахом “швачка-перукар”. Це вступали дівчата після школи і таким чином 10-12 чоловік готували. З них у кращому випадку одна-дві дівчини йшли працювати на виробництво у місті, решта - йшли перукарями або ще кудись. Ми створили власний цех, взяли декількох викладачів з одного з ПТУ, яке скоротили, ці викладачі вчили людей у нас. Наші хлопці вчили якимось виробничим речам, вони - теорії, ми встановили обладнання, дали приміщення і за 2 місяці людина набувала фаху. Тобто, людина за 2 місяці йшла в цех і працювала на рівні з усіма. За ці 2 місяці ми платили стипендію, і з кожного випуску 10-12 чоловік 9-10 лишалися на виробництві. Зробила це все наш директор Світлана Тітова та президент Чернігівської ТПП. Нині вже пішли далі - починають готувати майстрів, підмайстрів, технологів.
ТК-Стиль — швейна фабрика повного циклу виробництва. Основною діяльністю є виробництво верхнього одягу та гуртова торгівля одягом. Виробництво на 70 % оснащене новітнім високопродуктивним технологічним обладнанням, у тому числі лінією швейних машин німецької фірми "Durkopp", технікою інших відомих світових виробників.