У селищній громаді відремонтували шкільне укриття, харчують дітей і... шукають працівників

09 ЖОВТНЯ 2024, 15:46

1196

Василенко Соломія

Шкільне укриття в Холминській громаді

Шкільне укриття в Холминській громаді

Начальниця відділу освіти, культури, молоді та спорту Холминської селищної ради Марина Кулик про перший досвід роботи на цій посад, проблеми, з якими зіткнулася.

31-річна Марина Кулик дев’ять місяців на посаді начальниці відділу освіти, культури, молоді та спорту селищної ради. Місцева, заміжня, має дві вищі освіти. Закінчила Глухівський національний педагогічний університет ім. Олександра Довженка (біологія й практична психологія) та Чернігівський політехнічний інститут (облік і оподаткування).

Одразу після отримання першої освіти у 2016 році повернулася в рідну школу шкільним психологом на час декретної відпустки основного працівника. За два роки в громаді створили відділ освіти, молоді та спорту Холминської селищної ради, куди перейшла методистом психологічної служби, практичним психологом Центру професійного розвитку педагогічних працівників селищної ради.

Працювала спеціалісткою фінансового відділу Холминської селищної ради, а потім прийняла пропозицію очолити відділ освіти, культури, молоді та спорту. На цій посаді — з 1 січня 2024 року.

Марина Кулик

Марина Кулик

— Марино Володимирівно, у роботі вам стали в пригоді обидві вищі освіти. Де працювати комфортніше?

— Комфортніше й цікавіше, звісно, було в школі з дітками.

— Якою на сьогодні є мережа закладів освіти та культури Холминської громади?

— У нашій громаді дві загальноосвітні школи І-III ступенів — Холминська й Козилівська, де загалом навчаються 394 учні; два дитсадки у Холмах і Козилівці, котрі відвідують 52 дошкільнят; Холминський будинок творчості для дітей та юнацтва, п’ять клубних закладів, Холминська публічна бібліотека з філією в Козилівці та комунальний заклад «Спорт для всіх» у селищі.

— Чи всі освітні заклади громади мають укриття і в якому вони стані?

— Питання безпеки під час війни першочергове, особливо, коли йдеться про дітей. У Козилівській школі нове модульне укриття функціонує з кінця 2023 року. Воно не вміщає учнів одного класу, а тому для 7 і 10 класів запроваджена змішана форма навчання, решта ж навчаються очно.

Очікуємо на завершення ремонтних робіт і облаштування дитсадка в Козилівці, які здійснює словацька благодійна організація «Людина у скруті». Ці ж благодійники нещодавно здали в експлуатацію укриття в Холминській школі, що дозволило цьогоріч перевести дітей зі змішаної форми навчання на очну.

Возможно, это изображение стол

Возможно, это изображение учеба и стол

Фінансування й проведення ремонту, облаштування технікою та меблями словаки повністю взяли на себе, за що ми їм дуже вдячні. Складніша ситуація з укриттям у холминському дитсадку, де ремонт зроблений власними силами.

Наразі ми написали проєкт з облаштування укриття, знайшли донора та сподіваємося хоча б на частковий ремонт і забезпечення всім необхідним цієї споруди в садочку. Вдячні ГО «Лампа» зі Сновська, яка цього року виділила для укриттів наших освітніх закладів різноманітне обладнання, серед яких ліжечка, пледи, ліхтарики, генератор тощо.

— А якою була підготовка закладів до початку навчального року?

— Повсюди проведені виключно косметичні ремонти коштом місцевого бюджету. Серед нагальних потреб — повна заміна покрівлі Холминської школи, де вже не один рік протікає дах. На жаль, це питання поки не вдається розв’язати, бо капітальний ремонт покрівлі потребує просто колосальних коштів.

— Яка ситуація з кадрами в освітній галузі громади?

— Я б сказала, непроста. Не вистачає як педагогів, так і технічного персоналу. Приміром, у Козилівці вкрай потрібні вчитель математики та педагог-організатор. Про молоде поповнення освітянської родини, яке зазвичай відбувалося на початку навчального року, навіть не йдеться. Цьогоріч прийшла лише жінка-переселенка на педагогічний патронаж у Холминську школу.

Усі освітні заклади потребують сезонних кочегарів. Часи такі, що доводиться розглядати на таку роботу не лише чоловіків, а й жінок. Школа й дитсадок у Холмах чекають на медсестер. Серед молоді складно знайти таких фахівців, а пенсіонери, котрі мають медичну освіту, не погоджуються. Тож щодо цих вакансій зверталися вже по допомогу й у Центр зайнятості.

— Торік у Холминській школі працював офіцер безпеки. Чи працює він цього року?

— Ні, бо фінансування роботи таких фахівців поклали на місцеве самоврядування, а наша громада не має на це фінансової можливості.

— Холминська громада — серед небагатьох у нашому районі, де організували харчування дітей у закладах освіти. Розкажіть про це.

— Дійсно, громада повністю взяла на себе харчування дітей у садочках і школах, хоч це фінансово непросто. Вартість харчування школярів складає 20 гривень у день, дошкільнят — 65 гривень. Намагаємося дотримуватися всіх вимог щодо організації харчування дітей. Щоправда, наразі невідомо, як працюватимуть кухні в умовах багатогодинних відключень світла.

Джерело: "Сусіди.Сіty", авторка Наталія Рубей 

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

Ворог обстріляв три прикордонні громади на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 09:16

На Чернігівщині екологи утилізували понад 90 тонн нічийних пестицидів

17 СІЧНЯ 2025, 17:05

Загроза з боку ДРГ на Чернігівщині залишається високою - ОТУ "Сіверськ"

17 СІЧНЯ 2025, 16:53

ТОП-переглядів