У селі Вовчок на Чернігівщині планують відкрити першу в Україні Народну вищу школу

01 ЛЮТОГО 2023, 21:48

943

У селі Вовчок на Чернігівщині планують відкрити першу в Україні Народну вищу школу

Заняття з тактичної медицини

Село Вовчок Чернігівської області на перший погляд може здатися звичайним українським селом. Церква, чотири магазини, сільська рада, лісництво – здається це все, що потрібно для селища з населенням 900 осіб. Однак зовсім скоро Вовчок може стати центром локального туризму, адже тут відкриє свої двері перша в Україні Народна вища школа.

2020 року Сергій Чумаченко, засновник Народної вищої школи, оглянув будівлю сільської школи. Комплекс із двох будівель, збудованих більше ста років тому, не функціонував та потребував капітального ремонту. Чоловіка не злякав стан школи, він оформив покупку і розгорнув  ремонт, однак намагався зробити все, щоб максимально зберегти історичність будівель.

Пан Сергій каже, що ідея такої школи не його, а датського пастора, історика, філософа та педагога Грюндвіка, який жив 150 років тому.

Сергій Чумаченко переконаний, що для майбутнього України принципово мати освіченого громадянина, який розумітиме власну відповідальність за те, що відбувається з ним. А така школа допоможе людям у цьому.

За проектом, окрім школи, будується ще їдальня та два гуртожитки, в яких житимуть люди, що приїдуть на навчання.

«Школа з проживанням – це обов’язково. Чому? Тому що в школі створюються відносини, які потім людина може реалізувати в суспільстві. У школи двері відкриті, тому коли почнуться програми, то будь-хто з села, хто захоче, буде мати можливість тут навчатись», - каже засновник школи.

Війна внесла свої корективи. Сергій Чумаченко разом зі своєю донькою Владою та командою зараз активно навчають всіх охочих тактичній медицині. Вони надають не лише теоретичні знання, а також практичні.

«Школи ще нема, але ми створили факультет цивільного захисту. Ще не закінчено ремонт, але ми хочемо почати працювати вже для громади. Коли розпочалась війна, стало зрозуміло, що в Україні тотальний дефіцит цих навиків. Ми розуміли, що ми будемо втрачати співгромадян, саме тому, що не володіємо цими знаннями», - каже Сергій Чумаченко. Ми знайшли пантнерів в Швеції. З одного приїзду все розгорнулось у цілий проект. В результаті проекту шведи навчили десь 45 інструкторів і 15 тренерів-інструкторів по військовому стандарту. А вже всі ті навчили 15 тисяч військових базовим навичкам з тактичної медицини».

Пан Сергій разом з командою навчає і домедичної допомоги цивільних. За його словами, планується створення курсу з мінної безпеки, бо це також необхідно для нашого сьогодення.

 

Руденко Дарина

Схожі новини

Вiдео

Пересленка із Запоріжжя відкрила власну справу у Чернігові: допоміг грант від держави

20 КВІТНЯ 2025, 18:40

Будемо раді кожному: у громаду на Чернігівщині переїхав лікар із Сум

20 КВІТНЯ 2025, 16:33

Вiдео

Навчально-практичні центри у профтехах: як працюють і навіщо потрібні?

20 КВІТНЯ 2025, 14:40

Молодий хірург уперше зашивав серце

20 КВІТНЯ 2025, 13:38

Пряма мова

Православні свята: Великдень

20 КВІТНЯ 2025, 10:09

Відтепер молодий вважається до 45 років. Що думають чернігівці?

20 КВІТНЯ 2025, 09:03

"Великоднє перемирʼя": чи обстрілює ворог прикордоння Чернігівщини?

20 КВІТНЯ 2025, 07:53

ТОП-переглядів