Причому у панічних настроях «винні» геть не українські військові, а російські пропагандисти, які все «подали на власний розсуд».
Російські ресурси ввечері 21 серпня повідомили про начебто спробу прориву кордону українськими військовими у Брянській області рф на ділянці, що межує з Семенівською громадою Чернігівщини поблизу села Забрама (1,2 км до чернігівського кордону). Українські військові нічого ані повідомляли, ані коментували стосовно цього.
Білоруський опозиційний телеграм-канал «Гомельскі Флагшток» проаналізував цю історію, зʼясувалося, що «диму напустили» російські пропагандистські телеграм-канали.
Перші повідомлення про «зіткнення на кордоні біля Климівського району» без подробиць з'явилися 21 серпня після 20:00. Потім кремлівський телеграм-канал Mash, близький до російських силовиків, назвав чисельність українських військових, які нібито атакували кордон рф:
«Понад 200 українських ДРГшників двічі спробували зайти на територію рф у районі селища Забрама Климівського району Брянської області. Три ЗСУ-шні БМП та диверсантів помітили поблизу кордону приблизно о 19:10. До 20:30 розпочалася друга хвиля атаки з підкріпленням – знову безуспішно. Близько 21:00 ДРГ відступила. Наразі в'їзд у Климівський район перекритий блок-постами».
Те саме писав і пропагандистський SHOT.
Однак потім інший канал «Два майори», близький до військових, заявив, що «сили противника були представлені (попередньо) мінімум 20 військовослужбовцями», а з боку рф бій прийняли лише «8 прикордонників та 10 бійців підрозділу "Ахмат"». Сталося це поблизу тієї ж таки Забрами Климівського району, за 35 кілометрів від кордону білорусі і у 1,2 км від Чернігівщини.
Пізніше губернатор Брянської області Олександр Богомаз повідомив, що у Климівському районі «було припинено спробу проникнення української диверсійно-розвідувальної групи».
Про те, що начебто були українські військові, у кількості двох десятків, заявили й інші джерела.
За коментарями жителів Клинцівського району Брянської області видно, що ситуація багатьох налякала, а інформації від російських джерел місцеві не довіряють:
"Ніхто правду не напише, тільки самі жителі цих населених пунктів, куди зайшли, а решта все брехня".
"Правду ви все одно не напишете, щоб не було паніки...".
Дехто обурився чисельністю російських військових, які охороняють кордон:
«8 та 10?! Це на кордоні? Чи не 800 і не 1000?! Півпід'їздом кордон охороняють?»
Тим часом, у самому регіоні надвечір виникли величезні черги біля АЗС. Зокрема, у прикордонному Новозибкові.
Згодом, ті ж самі пропагандистські ресурси почали «стверджувати», що у боях на прикордонні «полягло» не менше 40 українських військових. Жодних доказів телеграм-канали не надали.
Місцеві не вірять.
Тетяна:
- Мм, тобто заради 40 людей підняли весь особовий склад? Бл, ну казки, як завжди
Галина:
- Спочатку було 200, але виявилося 20, а знищили 40
Al:
- Ні, можна й 400, і 4000 написати. Фото, документи, трофеї, де? Он, українські канали виклали фото і разхреначеного аеродрому в Маринівці, і порома (хоча там самі місцеві виклали), і полонених із Курської області, з документами, шевронами та іншим. А так-то пи…діти - не мішки ворочати
Євгенія:
- Щойно в іншій групі (Город Брянск) говорилося про всього 25 диверсантів, а тут уже 40 вбитих, ви хоч один з одним домовляйтеся!
Згодом також у Богомаза повідомили, що у 6 прикордонних районах Брянської області провели навчання на випадок екстреної евакуації. А також підготували 12 пунктів тимчасового розміщення.
Місцеві жителі у коментарях висловлюють сумніви стосовно «стабілізації» ситуації у Брянщині.
Марія:
- Хотілося б знати де пункти тимчасового розміщення? Хто дасть гарантію, що і нам із дітьми не доведеться туди їхати? Не дай Боже, звичайно.
Тетяна:
- Які гарантії? Продумуйте самі шляхи відходу. Нині кожен сам за себе. Якщо є рідня, де подалі, їдьте, старим та дітям тут точно робити нічого. А далі вже по ситуації. І менше паніки
Лєна:
- Йому не вірю ані на грам.
"Час Чернігівський" писав про таке: