За 13 днів війни звільнили 19 ув’язнених.
— Там, де велися бойові дії, роботи судів призупинилися, — каже Ігор Дрозд, начальник Чернігівського СІЗО.— З 24 лютого до внесення змін у закон, що набув сили 8 березня, за ці 13 днів, нам довелося відпустити 19 чоловік. Двоє за законом про помилування, атошники, які реально пішли на війну. Одному суд дав умовний термін. Для інших — законного способу тримати під вартою не було. Термін, визначений судом, закінчився. Судовий розгляд справ не розпочався. Ми вимушені були їх відпустити.
Після 8 березня особам, справи яких були вже в суді, автоматично продовжували термін утримання на два місяці. А справи, які ще були у слідчих, передавалися прокурорам. Вони своїми постановами продовжували час перебування під вартою, інформує чернігівське видання «Весть».
Випустили і 18-річного Сергія Туніка, 17-річного Ярослава Сапожнікова, 18-річного Олександра Двойноса, 16-річного Іллю Євчука, яких підозрювали в гучній справі — вбивстві 30-річного Артура Єрохіна, поліцейського, якого знайшли вбитим на Масанах у Чернігові. Перше судове засідання повинно було пройти третього березня.
Вони вийшли з СІЗО 27 лютого.
«У нас на той час багато у кого підходили терміни. Якби не зміни в законодавстві, довелося б звільнити десь 75 чоловік. Це все тяжкі злочини: вбивства, крадіжки, розбої, наркотики», - пояснив Дрозд.
Ще на початку лютого дружина поліцейського Артура Єрохіна, який загинув під час бійки на Масанах, подала цивільний позов проти патрульних на суму майже 400 тисяч гривень, інформує «Суспільне». За повідомленням ДБР, справа передана до суду. Мова йде про патрульних, які зупинилися біля місця бійки, поговорили з учасниками і поїхали. Бійка ж між двома поліцейськими та групою підлітків в ніч на 2 жовтня закінчилася смертю одного з офіцерів. Група молодиків тоді жорстоко побила двох поліцейських, які були у відпустці. Артур Єрохін загинув, Володимир Савон потрапив до реанімації. За підозрою у скоєнні вбивства затримали 4 підлітків, троє з яких були неповнолітніми.
— Теоретично, вони могли виїхати за межі країни?
— Теоретично, якщо їм альтернативну міру запобіжного заходу не обирали (особистого зобов’язання, домашнього арешту і т. д.). Якщо їх не оголошували в розшук, то виїхати за кордон реально, - коментує Ігор Дрозд.
Де нині знаходяться усі фігуранти справи?
Двоє переховуються, третій вступив у лави ЗСУ, четвертий – справно ходить на судові засідання.
Фігуранти у справі про вбивство поліцейського у мікрорайоні Масани у Чернігові у березні вийшли з-під варти на свободу. Про це Суспільному повідомив старший координатор групи прокурорів у цьому кримінальному провадженні Ігор Кондратюк.
Родина вбитого полісмена публічно поки не коментує обставини справи. Вероніка Єрохіна нещодавно у соцмережах виклала світлину з відвідин міського цвинтаря, жінка зазначила, що вже 9 місяців як втратила чоловіка.
«9 місяців… 9 місяців дарую квіточки тобі я, а не ти мені… Вожу твій улюблений снікерс. П'ю з тобою каву, твою американо з молоком і два цукри, і розмовляю… Як часом хочеться тобі все розповісти, виговоритися, поділитися, поскаржитися, порадіти з тобою... Але на жаль, у відповідь тиша … Дякую за все, що було зроблено для нас за твого життя… Спочивай з миром, зай…
Ми тебе любимо… 💔 Пам'ятаємо…Сумуємо… 🕯», - написала Вероніка у соцмережах.
Читати також: Вбитого поліцейського Артура Єрохіна провели в останню путь у Чернігові