Бахмацька лікарня відтепер оснащена додатковим джерелом електроенергії — на даху медзакладу встановили сонячні станції.
Забезпечення лікарні альтернативним джерелом живлення стало можливим за підтримки Німеччини через GIZ Ukraine, повідомили у міській раді.
«У часи відключень електроенергії створення енергетичної незалежності для об’єктів соціальної інфраструктури є вкрай важливим. Тож щиро вдячні міжнародним партнерам за допомогу», - наголосили у міській раді.
Ще раніше Бахмацька громада отримала мобільну медичну клініку. Її закупили GIZ Ukraine за фінансування уряду Німеччини.
Послуги будуть надаватися в рамках Програми медичних гарантій лікарями КНП «Бахмацький міський центр первинної медико-санітарної допомоги».
Важливо, що працюватиме мобільна амбулаторія, де проводитиметься діагностика, обстеження та вакцинація пацієнтів, здійснюватиметься забір аналізів, проводитиметься УЗД та ЕКГ. І все це на місці, що значно допоможе запобігати та діагностувати хвороби на ранніх стадіях і наблизить якісну медицину у віддалені села.
«Вдячні партнерам, адже тепер жителі найвіддаленіших населених пунктів нашої громади зможуть отримувати якісну та комплексну медичну допомогу», - зазначив Бахмацький міський голова Павло Шимко.
Пересувна амбулаторія має необхідне медичне обладнання: електрокардіограф, дефібрилятор, монітор пацієнта, пульсоксиметр та портативний УЗД апарат. Ще є кисневий концентратор, реанімаційний набір та різні аналізатори крові, розповідає генеральний директор КНП «Бахмацький міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Вікторія Петройтіс.
Мобільна клініка має систему кондиціонування та вентиляції, обігрівач, резервуари для води, генератор та акумулятори для резервного живлення, щоб працювати віддалено в умовах, що склалися в Україні.
Простір медичного кабінету облаштований для доступу людей з інвалідністю.
Проєкт «Впровадження мобільних медичних послуг та посилення цілеспрямованості громад в умовах військової агресії російської федерації» реалізується БФ «Пацієнти України» спільно з Українським центром охорони здоров’я (UHC), фінансується урядом Німеччини та Європейським Союзом і здійснюється GIZ Ukraine: Resilient Society в рамках «Спеціальної програми підтримки України / EU4ResilientRegions».
"Час Чернігівський" писав про таке: