У Варвинській ТГ — 507 гектарів невитребуваних паїв, повідомляє відділ земельних відносин та охорони навколишнього середовища Варвинської селищної ради.
— Невитребувані паї передані в оренду, — каже Юлія ЛЕМІШ, очільниця відділу регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища Варвинської селищної ради. — Доти, доки не з’явиться власник.
Орендують товариства «Дружба-Нова», «Журавка», «Цукровик», — продовжує. — Це одні з найбільших орендарів невитребуваних ділянок. А вони майже біля кожного села громади.
Договори укладала ще райдержадміністрація. Зі слів Юлії Михайлівни, є товариства, що сплачують 8% від нормативно-грошової оцінки землі, а є — що 12 відсотків. Відсоткова ставка така ж, як і людям за договорами оренди.
Невитребувані паї можна оформити до 2028 року, інформує головне управління Держгеокадастру в Чернігівській області. Строк оформлення продовжили через війну. Раніше крайній термін називався 1 січня 2025 року.
Якщо право володіння не узаконити, це буде автоматична відмова від землі. Її визнають безхазяйною. Вона перейде в комунальну власність громади.
У 2017 році Чернігівщина займала третє місце за невитребуваними паями («Вісник Ч» писав у березні 2019 року). Понад 9,5 тисяч власників не узаконили тоді своє право володіння паями на площі майже 41 тисяча гектарів. В Україні таких власників було 120 тисяч.
Нині в Україні 104,4 тисячі невитребуваних земельних часток. А на Чернігівщині?
— Цей процес не статичний, цифра постійно міняється, — сказав Ігор ПУЗАН, начальник відділу землеустрою, використання та охорони земель головного управління Держгеокадастру в Чернігівській області.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО
"Час Чернігівський" писав про таке:
- На Чернігівщині землі із рештками поселень тисячолітньої давнини повернули державі
- Чоловік другий рік чекає орендну виплату за пай. Коли заплатять?
- На Чернігівщині шукають управителя для майже сотні ділянок ріллі. На 5 років
Ще більше цікавої інформації читайте та дивіться на цифрових майданчиках "Вісника Ч":