Зокрема, проєкт модернізує радянський багатоквартирний будинок у Ніжині, збудований у 1936 році, за допомогою збірних панелей із природних матеріалів. Це дозволить значно зменшити енергоспоживання будівлі та створити більш комфортні умови для мешканців.
«Ми використовуємо екологічні збірні панелі з природних матеріалів, розроблені з урахуванням особливостей радянських будівель. Такий підхід дозволяє швидко та ефективно вдосконалити житлові умови, сприяючи збереженню навколишнього середовища», - йдеться на сторінці спільноти Teplo project.
Хто обʼєднався заради термомодернізації?
Це - Neo-Eco Ukraine. Компанія створена у Франції і має 16-річний досвід у сфері циркулярної економіки та управління відходами на національному та міжнародному рівні, об’єднуючи більше 300 проектів в 21 країні світу. ГО ReThink - експертна організація з кругової економіки в Україні, що об'єднує зусилля уряду, бізнесу, громад, фахівців та міжнародних партнерів для зеленої відбудови України. Matek - найстаріший і найдосвідченіший виробник збірних дерев’яних каркасних будинків в Естонії. Урбаністична коаліція Ro3kvit: Urban Coalition for Ukraine - коаліція, яка обʼєднує більше 100 професіоналів з України та за її межами, для поширення знань та розробки методологій для розвитку та відновлення міських і сільських територій та інфраструктури України.
Мета проєкту – зробити будинок теплішим, знизити витрати на енергію та показати, як екологічні матеріали можуть змінити підхід до будівництва в Україні.
Чому це важливо?
Більшість житлового фонду України до 1990-го збудовано без належних заходів з енергозбереження.
«Ми прагнемо виправити це, утепливши будівлю, яка стане прикладом для інших фахівців», - наголосили у ініціативі.
Чому саме цей дім у Ніжині?
У Teplo Project обирали будинок не лише за технічними характеристиками, але й за ініціативністю спільноти, де мешканці активно беруть участь у житті свого будинку, дбають про спільний простір і готові працювати разом для покращення своїх умов.
Критеріями для відбору був будинок радянських часів із площею фасаду до 1 000 квадратних метрів, розташований у Чернігівській області, де вже є створене об’єднання співвласників (ОСББ).
«З лютого 2024 ми разом із місцевою владою проводили пошук та активно спілкувалися з мешканцями. У результаті обрали будинок у Ніжині, який відповідає нашим технічним і ціннісним критеріям», - сказано на сторінці спільноти.
У домі 8 квартир та 20 жителів.
Проєкт реалізується за підтримки Європейського Союзу.
"Час Чернігівський" писав про таке: