Городи, що у двокілометровій зоні від кордону з росією та білоруссю, навесні засаджувати не варто. Адже земельні ділянки у прикордонній смузі планують використати для зведення оборонних укріплень. Механізм компенсації за користування землею поки що не напрацьований.
На Чернігівщині запровадять і спеціальний прикордонний режим.
— Це означає, що усім, хто перебуватиме у п’ятикілометровій зоні від російського та білоруського кордонів, необхідно буде отримати дозволи на проживання, перебування, в’їзд, — пояснює Галина ШЕХОВЦОВА, речниця Чернігівського прикордонного загону. — Щоб отримати дозвіл, необхідно буде подати письмове звернення на ім’я начальника 105 прикордонного загону імені князя Володимира Великого. Дозвіл на проживання жителів місцевостей, розташованих у межах прикордонної смуги, надається безстроково. Перебування працівників підприємств, установ, організацій, розташованих у прикордонні — на рік.
Ті, хто з певних причин приїздить у п’ятикілометрову зону, але не живе там, теж має отримати дозвіл. Перепустка діє лише на території зони відповідальності прикордонного загону, яким її видано. Людина, котрій відмовлено у дозволі, має право оскаржити це протягом 10 робочих днів у Держприкордонслужбі.
— На розгляд заяви про видачу дозволу дається десять днів. А раптом похорон? Родичам доведеться чекати кілька днів, доки випишуть папірець?
— Думаю, такі питання будуть розглядатися швидко і в окремому порядку. Аби були підтверджуючі документи.
***
В межах області протяжність кордону з білоруссю — 235 кілометрів, з росією — 234.
Джерело: "Вісник Ч", авторка Валентина ОСТЕРСЬКА
"Час Чернігівський" писав про таке: На прикордонні Чернігівщині посилили сигнал українського ТБ, далі – блокування ворожих сигналів