Якість води у головній водній артерії Чернігівщини викликає велике занепокоєння. У Новгород-Сіверському міськрайонному відділі обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України 2 вересня оприлюднили результати досліджень проб води з річки Десна.
Так, встановлені відхилення:
- за мікробіологічними показниками, а саме за індексом лактозопозитивної кишкової палички. При нормі не більше 5000/дм³, показник становить 24000/дм³;
- за санітарно-хімічними показниками виявлено відхилення показників: кольоровості, розчиненого кисню, заліза.
Лактозопозитивна кишкова паличка при потраплянні у шлунково-кишковий тракт людини викликає гострі кишкові інфекції. Особливо ці захворювання небезпечні для дітей, нагадують у центрі.
Тож, фахівці рекомендують утримуватися від купання там, де вода не відповідає гігієнічним нормам. А ще - відпочивати у спеціально відведених та облаштованих місцях.
Радять не використовувати воду відкритих водойм для миття рук, овочів, фруктів, посуду, дитячих іграшок тощо, не ковтати воду при купанні та слідкувати, щоб це не робили діти.
На відпочинку біля водойми мати достатній запас питної води гарантованої якості.
Дотримуватись правил особистої гігієни, насамперед — мити руки перед вживанням їжі, після відвідування туалету, використовувати антисептики для рук; утримуватись від вживання алкоголю на пляжі.
У Чернігові секретар міської ради Олександр Ломако розпорядився закрити для відвідування муніципальний пляж «Золотий берег».
"Час Чернігівськиий" писав про таке: