Підвищений вміст заліза, зменшення показників розчинного кисню та помутніння, а ще – перевищення майже у п’ять разів індексу лактозопозитивної кишкової палички. Фахівці державної установи «Чернігівський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» провели санітарно-хімічне та бактеріологічне дослідження відібраних зразків води з річки Десна. За низкою показників вода не відповідає нормам.
Результати лабораторних досліджень оприлюднили в Новгород-Сіверській районній військовій адміністрації. Згідно з ними спеціалісти виявили невідповідності по санітарно-хімічних показниках. А саме:
- розчинний кисень – 3,7-3,9 дм³ при нормі не менше 4,0 дм³;
- залізо – 0,35-038 дм³ при нормі 0,33 дм³;
- кольоровість – 42,1-43,8 дм³ при нормі 35,0 дм³.
Також поза нормою і деякі мікробіологічні показники.
Так, індекс лактозопозитивної кишкової палички перевищує норму майже у п’ять разів – 24000 дм³ при нормі 5000 дм³. При потраплянні у шлунково-кишковий тракт людини кишкова паличка викликає гострі кишкові інфекції.
Зважаючи на стан води в Десні, у Новгород-Сіверській РВА рекомендують утримуватися від купання, відпочивати у спеціально відведених та облаштованих місцях, не використовувати воду відкритих водойм для миття рук, овочів, фруктів, посуду, дитячих іграшок тощо.
"Час Чернігівський" писав про таке: