Як повідомляє сторінка чернігівського профільного вишу, новим очільником закладу став полковник внутрішньої служби Сергій Гречанюк.
Його призначили на посаду ректора відповідно до наказу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України – Міністерки юстиції України Ольги Стефанішиної № 2125/К від 18 грудня 2024.
Кілька днів потому, 24 грудня 2024 року, в Пенітенціарній академії України відбулися збори робочого колективу з нагоди призначення ректора. Нового очільника Академії представив державний секретар Міністерства юстиції України Олександр Буханевич. Захід зібрав науково-педагогічних працівників та співробітників Академії.
«Призначення Сергія Гречанюка на посаду ректора відкриває перед Академією нові можливості для подальшого втілення в життя кращих ініціатив, примноження досягнень закладу, вдосконалення та розвиток започаткованих напрацювань, що сприятимуть підвищенню якості освіти та рівня підготовки фахівців нової формації», - йдеться у повідомленні відомства.
Що відомо про нового ректора?
У минулому він працював на посаді начальника департаменту з питань виконання кримінальних покарань. У 2021 році Президент України своїм указом увів його до складу Комісії з питань помилування.
Сам родом з Чернігова. Неактивний у соцмережах. У дружини Роксолани - університетського викладача та доктора юридичних наук - профіль закритий. Сергій Гречанюк зареєстрований у Чернігові.
У 2003-му закінчив з відзнакою Київський інститут внутрішніх справ при Національній академії внутрішніх справ України за кваліфікацією «юрист».
Після цього проходив службу у кримінально-виконавчій системі, з якої звільнився у 2004-му.
З 2004 по 2007 був викладачем та доцентом Українсько-російського інституту, який був філією Московського державного відкритого університету. Нині виш ліквідований.
З 2007 по 2008 був доцентом кафедри правознавства Чернігівського інституту Міжрегіональної академії управління персоналом.
З 2008 по 2010 - доцент кафедри правових дисциплін Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка.
З 2010 по 2013 - доцент і професор Національного університету ДПС України.
У 2013 - кілька місяців пропрацював професором Національного авіаційного університету.
З 2013 по 2016 - професор та очолював кафедру кримінального права, кримінології, та кримінально-виконавчого права Національної академії прокуратури України.
Пізніше був завідувачем кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права Тернопільського національного економічного університету. Був заступником начальника та начальником Департаменту з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції України, інформує Суспільне.
У його декларації, розміщеній на сайті НАЗК, наголошується, що нині чоловік проживає у передмісті Києва - у місті Буча. Одружений. Виховує двох дітей.
У власності перебуває квартира у Чернігові, площею 84,1 м2, якою володіє спільно з родичами, вочевидь, батьком, братом й матірʼю.
Також у 2014 придбав у Бучі квартиру площею 37,5 м2. У власності дружини також є квартира в Ірпені площею 36,1 м2. Також вона володіє земельними ділянками площею 1200 м2 у Тернопільській громаді та 600 м2 - у Бучанській. Має родина і недобудоване житло - будинок площею у 160 м2 у Бучі.
Сергій Гречанюк має у спільній власності з батьком авто Nissan Rogue 2015 року випуску.
Основне джерело доходів - зарплата, отримане у департаменті з питань виконання кримінальних покарань - у 2023 це 1,115 млн грн. За сумісництвом під час викладання у Західноукраїнському національному університеті чоловік заробив 10 740 грн. Там же викладає і його дружина Роксолана. Щоправда, її заробіток в 11 разів більший.
Дружина має певні заощадження у готівці - $20 тис. Чоловік на банківських рахунках тримає понад 140 тис грн. Дружина - близько 17 тис грн.
"Час Чернігівський" писав про таке: