У Чернігові засудили російського командира: за пограбування

02 ВЕРЕСНЯ 2022, 05:50

2502

Як інформує Офіс Генерального прокурора України 1 вересня, військовий злочинець отримав до 8 років та 6 місяців за ґратами. Термін отримав командир танка армії російської федерації. 

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури командира танка 35-ї окремої гвардійської мотострілецької бригади у складі 41-ї загальновійськової армії рф визнано винним у порушенні законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України). Його засуджено до 8 років та 6 місяців позбавлення волі.

Прокурори у суді довели, що обвинувачений брав участь у повномасштабному вторгненні збройних сил рф та 24 лютого 2022 перетнув державний кордон України з території білорусі у складі танкового екіпажу з метою збройного захоплення Чернігова.

На початку березня окупант напав на жителя села Халявин, що у передмісті Чернігова, та пограбував його, погрожуючи розстріляти з автомата. Згодом російського військового взяли в полон військовослужбовці Збройних Сил України.

Під час судового розгляду він визнав свою провину у вчиненні інкримінованого злочину та приніс публічне покаяння. Сторона захисту просила призначити для нього м’якіше покарання з огляду на щире каяття військовослужбовця та активне сприяння розкриттю злочину.

Судом при призначенні покарання прийнято до уваги як доводи сторони обвинувачення, так і доводи захисника підсудного.

Вирок законної сили не набрав. Досудове розслідування здійснювалося обласним управлінням СБУ.

Час Чернігівський писав про будинок у Чернігові, де вцілів "брат" півника із Бородянки

Схожі новини

У селищі на Чернігівщині залишилось четверо коней: як їх використовують хазяї

22 КВІТНЯ 2026, 21:26

Вiдео

Воєнний оглядач пояснив, чому ворожі БпЛА знову долітають до Чернігова

22 КВІТНЯ 2026, 19:30

"Третій вихід на позицію став останнім": дружина дізналася про загибель чоловіка через 25 місяців

22 КВІТНЯ 2026, 17:02

«Діти його називали Франком»: на Чернігівщині демонтували бетонного Горького

22 КВІТНЯ 2026, 16:02

У місті встановили «пункти незламності» для котів і собак

22 КВІТНЯ 2026, 14:56

Фото

«Відчув себе людиною»: громада зустріла звільненого з полону захисника

22 КВІТНЯ 2026, 14:22

«Я не готовий»: екснардеп не виступив у суді в справі про найбільший хабар в історії України

22 КВІТНЯ 2026, 12:47

ТОП-переглядів