Військове меморіальне кладовище планують створити у Чернігові. Місцем облаштування обрали територію місцевого цвинтаря Яцево. Саме тут похована велика кількість чернігівських захисників, починаючи з 2014 року. Під час облоги і ворожих обстрілів їх пам’ятники було пошкоджено
Міська військова адміністрація оголосила конкурс ідей для створення проекту меморіалу. Полеглих героїв мають гідно вшановувати і опікуватися їх місцем спочинку
"Щоб ми змогли на кладовищі вшанувати героїв, щоб був військовий меморіал, щоб всі бачили, що поховані Герої, які захищали Україну, які віддали найдорожче заради нашого життя", - каже начальник Чернігівської міської військової адміністрації Дмитро Брижинський.
Військові меморіали давно поширені у світі і мають певні традиції. Почали створюватися меморіальні кладовища і в багатьох містах України.
"Усі такі кладовища основані по стандартам: головний монумент, однакові по стандартам могили. Військова служба – це порядок і це на мемеріалах підкреслюють. Це однакові памятники, впорядкування території. Це вшанування пам’яті - обов’язок держави. З плеч рідних знімається тягар по пам’ятнику і догляд. Такі кладовища доглядаються централізовано. В таких містах, як Львів, Одеса , Харків , Черкаси такі меморіали вже є або споруджуються. Такий створюють у Києві. Чернігів йде в руслі тих процесів, які відбуваються в Україні. Це потрібно і метрвим, і найбільше живим", - розповів науковець, історик Сергій Лепʼявко.
Створенню військового меморіального кладовища передуватиме обговорення.До нього залучать військових, науковців і звісно родини полеглих героїв.
"Одні погоджуються, інші не можуть прийняти це ще. У кожного думки про пам’ятник. Треба обговорити. У кожного своє. Кожен сидить копається в своєму. Треба це прийняти. Люди обговорюватимуть подивляться, щоб були однакові", - вважає Олена Запека, мати загиблого воїна.
Конкурс ідей для створення проекту меморіалу триватиме до кінця травня.
"Час Чернігівський" писав про кладовище Яцево: