В середині вересня на лінію "103" надійшов виклик до чоловіка 56 років. Зі слів родичів "скаржився декілька днів на біль в серці, раптово посинів і впав".
Виїхала бригада №19 Першої підстанції Чернігівської станції Е(Ш)МД: фельдшери Олександр Семененко та Анастасія Пуленко, екстрений медичний технік Володимир Губар, інформує сторінка Чернігівського обласного центру екстреної медицини та медицини катастроф.
Зі слів фельдшера Олександра Семененка:
"Коли ми приїхали, то пацієнт лежав на підлозі, верхня частина тіла була синя. Дихання та пульс на сонній артерії відсутні. Настя почала робити компресії грудної клітки. Водій приніс з машини дефібрилятор та реанімаційний рюкзак. Ми налагодили процес розширеної серцево-легеневої реанімації згідно рекомендацій протоколу".
Оцінка ритму - фібриляція шлуночків. Медики наносять розряд, роблять компресії грудної клітки, забезпечують прохідність верхніх дихальних шляхів та внутрішньовенний (в/в) доступ.
Після 5-ї дефібриляції - розряд, лікарі продовжили серцево-легеневу реанімацію, вводили медикаменти.
Далі на моніторі: безпульсова електрична активність...і так більше 30 разів. Понад годину тривали реанімаційні заходи та все ж таки у чоловіка з'явився пульс на сонній артерії, дихання було рідке та поверхневе.
Провели післяреанімаційну підтримку і госпіталізували до лікарні. В дорозі в/в крапельно ввели фізрозчин, дихання підтримували за допомогою мішка Амбу.
Госпіталізували чоловіка до Чернігівської міської лікарні №3. У приймальному нас очікував реаніматолог. Пацієнта одразу забрали до реанімації.
"Час Чернігівський" писав про таке: