Нині триває фінансовий аудит бюджету Чернігівської міської ради. Втім на комунальних підприємствах кажуть про неправомірні дії аудиторів і тиск. Тож вже кілька тижнів аудитори та міська влада періодично виходять у публічну площину та обмінюються зауваженнями.
Позиція Держаудиту
Місцева влада Чернігова, попри введену кримінальну відповідальність, намагається не допустити державних аудиторів до проведення перевірки використання бюджетних коштів. Про це повідомила голова Держаудитслужби Алла Басалаєва, яка розповіла про 12 відкритих кримінальних проваджень.
«Аудитори звернулися до правоохоронних органів, оскільки КП «Чернігівводоканал» та два управління Чернігівської міськради не надали необхідних підтверджуючих документів про використання багатомільйонних надходжень на відновлення міста після ворожих обстрілів», - розповіла Алла Басалаєва.
Позиція міської влади
Обговорили аудит з керівниками підприємств та структурних підрозділів у ЧМР вранці 26 грудня.
«В середині літа фахівці Держаудитслужби прийшли до нас із плановою перевіркою. В розмові з одним працівником в перший день одна з аудиторів при свідках заявила, що «у вас буде дуже багато порушень та десятки чи сотні мільйонів». Ми зрозуміли, що ця перевірка не буде справедлива…
Місяць тому вони (аудитори – ред.) сфабрикували, що ми не надаємо на їхню вимогу якихось документів, якісь їхні законні вимоги. Хоча всі документи ми давали. Наприклад, сьогодні пишуть запит і дають термін до 10 ранку завтрашнього дня дати документи. Деякі запити містили вимогу надати великий обсяг документів, приміром 500 сторінок копій. Зрозуміло, що все можна було підготувати у термін 3-5 днів. Втім аудитори звертаються до правоохоронних органів, що їм перешкоджають», - розповів директор «Чернігівводоканалу» Сергій Малявко.
Він також розповів, що не зважаючи на те, що на запити надавались відповіді, все одно на підприємства приходили силовики, щоб вилучити документи, які є в публічному доступі.
«Ми вважаємо, що це тиск на комунальне підприємство», - каже Малявко.
«Силовики прийшли 25 грудня на підприємства щоб вилучити документи, які, в принципі, можна надіслати запит – всі ці документи публічні», - прокоментував в.о. міського голови Олександр Ломако.
Не можуть... забрати документи на пошті?
У свою чергу КП "Чернігівводоканал" публічно звернулось до Державного бюро розслідувань з проханням провести перевірку законності дій Північного офісу Держаудитслужби в області.
"Штучних перешкод органу державного фінансового контролю КП «Чернігівводоканал» не створювало та не надавало завідомо неправдиву інформацію", - кажуть на підприємстві.
Як все було: на «Чернігівводоканал» 25 грудня прийшли з обшуком два десятки силовиків для виїмки докуменів. Аргументи - підприємство вчасно не надало аудиторам документи, які ті вимагали.
Втім, за інформацією "Чернігівводоканалу", кілька днів тому всі відповіді на запити Держаудитслужби надано у розумні встановлені законодавством строки. Це підтверджує сервіс відстеження поштових відправлень, де є інформація, що лист з усіма витребуваними документами ще з 19 грудня перебуває в точці видачі поштового відправлення, і його ніхто не забирає.
"Тобто, на момент обшуку 25 грудня відповіді на запити дізнавача, вже 7 (сім) діб знаходились у поштовому відділенні і мали бути отримані адресатом", - уточнили на КП.
Джерело: прес-служба Чернігівської міської ради у ФБ, Держаудитслужба, Чернігівводоканал
"Час Чернігівський" писав про таке: Бізнесмени Чернігівщини: податкова діє як каральний орган