На зміну багаторічному начальнику - полковнику та Герою України Олександру Слєсаренку прийшов підполковник медичної служби Віктор Писанко. Його призначили начальником Чернігівського військового госпіталю після кількох місяців у статусі виконуючого обов’язки. Цитує особисту сторінку військового медика у соцмережах видання «Деснянська правда».
Писанко має великий досвід у військовій медицині: він служив у зоні АТО у складі 25-ї окремої аеромобільної бригади, був поранений і брав участь у міжнародних місіях НАТО в Косові та ООН у Демократичній Республіці Конго.
У 2017-му працював заступником командира у Дніпровському військовому госпіталі. З 2018-го працював на посаді начальника лікувально — евакуаційного управління Міністерства Оборони України.
Після цього очолив Запорізький військовий госпіталь, де за кілька місяців зміг покращити роботу закладу. Під його керівництвом госпіталь став прикладом організації медичної допомоги, залучивши провідних фахівців і впровадивши нові технології.
Однак у 2022-му командування Медичних сил ЗСУ ухвалило рішення про звільнення з посади в.о. командира Запорізького військового госпіталю Віктора Писанка. Водночас працівники закладу, волонтери, пацієнти шпиталю виступили проти цього рішення. Був суд. Як йдеться з допису юриста Ярослава Гришина, за посаду тодішньому начальнику госпіталю у Запоріжжі довелося судитися і у серпні 2022-го він таки виграв суд.
«…це рішення суду першої інстанції підлягає негайному виконанню ) так шо завтра (3 серпня - ред.) на роботу вже», - коментував тоді Гришин.
Свій успішний управлінський досвід Віктор Писанко впроваджує у Чернігівському госпіталі, піднімаючи на новий вищий рівень організацію медичної допомоги пацієнтам-захисникам.
Серед останніх ініціатив - відродження теплиці.
«Ми знайшли теплицю. Якщо бути точним то відкопали. Вона була занедбана вже більше 20 років. Вдячний Андрію Олексієнку та Нелі Василенко за збір та організацію людей. БО «БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД „ДАХ-ЧЕРНІГІВ“»та БО «БФ «ЗБЕРЕЖИ ЧЕРНІГІВ» Госпіталь вдячний Вам за допомогу!
…Цього разу були позитивні емоції та живе спілкування за теплицю, що відкопали. Скоро почнемо відновлювати. Підтримуйте військову медицину».
Судячи зі світлин - начальник госпіталю копирсався у землі на рівні з рештою волонтерів.
А ще новий керівник домігся покращення якості місцевого інтернету завдяки підтримці благодійників, отримав нові грати на вікна, флагштоки тощо.
Також Писанко має і бойові нагороди. 14 серпня 2014 — за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни, відзначений — нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня.
Довідково
Чернігівський військовий госпіталь - один з найстаріших по Україні. 1 лютого 1933 відповідно до розпорядження штабу Київського військового округу почалося формування 100–ліжкового військового госпіталю, який складався з 3-х лікувальних відділень: хірургічного, терапевтичного, шкіряно-венерологічного та 4-х кабінетів: зубного, рентгенологічного, фізіотерапевтичного, лабораторного.
407-й військовий госпіталь входить до структури Військово-медичного клінічного центру Північного регіону.
Торік медичний заклад відзначив 90-ту річницю від дня заснування.
Авторка: Євгенія Замковська
"Час Чернігівський" писав про таке: