У білорусі зробили вигляд, що не отримували вимогу України відвести війська від північних кордонів

27 СЕРПНЯ 2024, 09:22

1099

Ярмоленко Анастасія

У білорусі зробили вигляд, що не отримували вимогу України відвести війська від північних кордонів

У білорусі зробили вигляд, що не отримували вимогу України відвести війська від північних кордонів

Офіційно звернення від української сторони з вимогою "відвести від кордону війська" в МЗС у білорусі не надходили. Про це заявив прессекретар МЗС білорусі Анатолій Глаз. Видання «Європейська правда» охрестила такий стиль спілкування як хамський. 

Відповідаючи на запитання, чи буде реакція на заяву МЗС України з вимогою "відвести білоруські війська від білорусько-українського кордону", Анатолій Глаз зазначив:

"Сьогодні багато хто питає - що це було? І для чого? У нас немає відповідей на ці питання. Їх точно треба адресувати МЗС України.

Офіційно такі звернення від української сторони ні в якому вигляді до нас не надходили. Ми лише бачили це повідомлення на просторах інтернету. Знаєте, там вистачає всякого. Тож ми самі були б вдячні, якби хтось зміг нам роз'яснити логіку подібних заяв. Як на нашу думку, дуже хитромудру", - сказав прессекретар.

При цьому, прессекретар заявив, що Україна начебто запускає через територію їхньої країни бойові дрони. Однак жодних доказів своїх слів він не надав. 

Також у білорусів вважають, що Україна зосередила значні сили поблизу кордону. 

"Виходить, що керівництво України запускає через територію білорусі бойові дрони, а через тиждень на сайті свого МЗС дивується діям наших Збройних Сил, які виконують завдання щодо забезпечення безпеки території білорусі та наших громадян. У нашому розумінні тут все логічно. Особливо якщо врахувати постійні провокації на кордоні з українського боку, дислокацію угруповання військ понад 100 тис осіб, закидання в білорусь терористів, їхнє постачання та фінансування, тотальне мінування прикордонної території та багато інших речей. Але ж ви розумієте, що це в рамках класичної логіки. А якою логікою керується українська сторона, ми не знаємо", - заявив Анатолій Глаз.

Анатолій Глаз

Анатолій Глаз

"Можливо, тут є якась хитра гра, розрахована на внутрішнє споживання або на отримання овацій із Заходу. Однак головне в такій грі - не перехитрувати самих себе", - додав він.

МЗС України напередодні з посиланням на дані розвідки повідомило, що білорусь зосередила "значні сили" біля північних кордонів (і біля Чернігівщини зокрема), у безпосередній близькості до Чорнобильської АЕС.

В свою чергу, польський незалежний аналітик Конрад Музика (Konrad Muzyka), експерт в галузі оборони та директор Rochan Consulting, опублікував на платформі Х думку про накопичення військ на білорусько-українському кордоні.

«Кілька тижнів тому білоруські збройні сили почали проводити різні навчання, які, на нашу думку, є підготовкою до великомасштабних двосторонніх навчань за участю одного оперативного командування проти іншого. Хоча ця концепція не нова (росіяни вперше запровадили її у великих масштабах у 2019), Мінськ уперше провів навчання такого масштабу лише торік, у вересні», — пише аналітик.

Конрад Музика

Конрад Музика

Він зазначає, що «поточна оцінка пов'язує нещодавнє «нарощування» сил поблизу України із повторенням двосторонніх навчань у 2024»:

«Хоча багато аспектів цьогорічних навчань аналогічні тим, що проводилися в 2023, район зосередження помітно змінився. Особливе занепокоєння викликає розгортання сил у Гомельській області, яка служила плацдармом для російських військ під час нападу на Київ у 2022 ».

Експерт наголошує, що «вкрай важливо зберігати пильність і уважно стежити за діями, намірами, методами Мінська та їх потенційним впливом», водночас вважає, що малоймовірно, що білорусь розглядає можливість наступальних дій проти України на даному етапі.

«Україна сильно зміцнила і замінувала багато районів уздовж свого кордону з білоруссю, а це означає, що для успіху будь-якої атаки з боку білорусі знадобиться значна сила. Нині Мінськ не має можливості зібрати такі сили».

«Ми вважаємо, що основною проблемою України є невеликі вторгнення, спрямовані на захоплення обмеженої території, щоб змусити українські війська до передислокації з інших регіонів. Хоча ймовірність такого сценарію залишається низькою, повністю виключати його не можна», - цитує експерта білоруський опозиційний телеграм-канал «Гомельскі Флагшток».

За словами експерта, визначити, чи справді Лукашенко піде на цей крок, можна лише з відкритих джерел:

«Однак, що ми знаємо точно, то це те, що нинішні сили надто малі, щоб відповідати доктринальним вимогам для проведення наступальних операцій».

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Ніна Макаренко картоплю копає двічі на рік

03 ГРУДНЯ 2024, 18:31

52-річний воїн з Чернігівщини загинув на Курщині

03 ГРУДНЯ 2024, 17:17

Майстер-різьбяр з Чернігівщини буде отримувати президентську стипендію

03 ГРУДНЯ 2024, 16:24

На Чернігівщині продали понад 33 тисячі гектарів

03 ГРУДНЯ 2024, 15:35

Вкрав генератор з магазину: чернігівська поліція затримала злодія

03 ГРУДНЯ 2024, 15:04

Породисті нетелі для багатодітних родин: скільки передали у 2024 році?

03 ГРУДНЯ 2024, 14:42

Фото

Грибники Чернігівщини показали "зимовий улов"

03 ГРУДНЯ 2024, 13:34

ТОП-переглядів