У 390 км від кордону з Чернігівщиною у білорусі вчилися заряджати «Точку-У» ракетами з ядерними спецзарядами. Про це повідомив військовий експерт Костянтин Машовець.
Він зауважив, що в період 6 - 7 грудня 2023 на території 2631-ї авіаційної бази ракетного озброєння та боєприпасів збройних сил республіки білорусь (с. Прудок, Вітебська обл., 390 км до кордону з Чернігівщиною) пройшли практичні тренування із бойовими обслугами (ймовірно зі складу 465-ї окремої ракетної бригади білоруських збройних сил, пише автор), щодо підготовки до бойового застосування та заряджання пускової установки тактичного ракетного комплексу (ТРК) типу 9К79 "Точка-У (за класифікацією НАТО "Скарабей-В") ракетами із спецзарядами (ядерними) типу 9М79Б\Б1\Б2.
«В принципі, нічого особливого в тому не було. Про переміщення російським військово-політичним керівництвом власних ядерних боєприпасів тактичного призначення на територію білорусі було офіційно повідомлено раніше... Але, з'ясувались цікаві подробиці, щодо помахування кремлівським плешивцем та його вірним соратником, мінським автоматником, цим "ядерным дрекольем"», - заявив Машовець.
Виявилось, що переміщенні на територію білорусі наприкінці серпня нинішнього року росіянами ядерні боєприпаси номенклатури АА92-2 (ці самі вищезазначені ракети до ТРК "Точка-У") є безумовно застарілими (гарантійний термін їх експлуатації закінчується наприкінці 2023-го року). Тому, росіяни вирішили не тільки переправити їх у білорусь, а й тихцем подовжити (ще на 3 роки) ці терміни...
«Кажуть, у мордорі, такі ракетки вже не роблять, як говориться - "на тобі боже, що нам негоже...". Керували цими тренуваннями два "союзних до засосів" дженераля у моднІх фуражках - заступник начальника 12-го головного управління мо рф генерал-майор Р. Громышов та заступник міністра оборони рб - начальник тамошнього генштабу генерал-майор В. Гулевич...Робили то вони, явно демонстративно, як-то кажуть... щоб усі бачили, боялися і "не насміхалися"...», - саркастично підмітив Машовець.
Такі точно тренування, але "за участі ПУ ОТРК Искандер-М" відбулися трохи раніше, у листопаді на території 1562-й технічної ракетної бази зс рб (с.Лапичі, Осиповицький р-н, Могилевської обл.).
У зв'язку з усім цим, постає цілком закономірне питання - нащо привозити у білорусь старі ядерні боєголовки із ризиком для обслуговуючого персоналу та навколишніх населених пунктів, також ще й демонстративно їх "заряджати - розряджати"?
«В черговий раз продемонструвати високий рівень своєї ЇПанутості? Полякати європейців та українців? Чи в Кремлі всерьйоз думають, що їм дадуть шанс скористатися цим "дрекольем" посеред Європи на практиці...?», - резюмує експерт.
Довідково
Костянтин Машовець – експерт Центру військово-правових досліджень з питань оборонного планування, застосування військ і розвитку ЗС України. Координатор групи «ІС» (координує діяльність мережі в окупованих районах Донбасу). Полковник ЗС України. Учасник АТО.
Джерело: Костянтин Машовець