Три прикордонні громади Чернігівщини, які межуть з росією, – Семенівська, Корюківська та Городнянська – визначені як екологічно свідомі громади. За неоціненний вклад для збільшення площі лісового фонду та збереження самосійних лісів України керманичі громад отримали дипломи у рамках міжнародної програми FOREST RECOVERY.
На Чернігівщині завдяки співпраці лісівників та представників громад загалом врятували понад 1,5 тисяч гектарів самосійних лісів. Про це повідомляють у «Північному лісовому офісі» філії ДП «Ліси України».
Зокрема, 118 гектарів самосійних лісів Городнянська громада передала в «Ліси України». Ще 769 га передала Семенівська громада, а Корюківська – 629 гектарів.
«Головною мотивацією для кожної з громад було свідоме бажання зберегти ліси України, адже лісівникам, як нікому іншому, відомо яким цінним ресурсом є самосійні ліси. Вони сприяють біорізноманіттю і є важливим елементом в стратегіях збереження природи та боротьби зі змінами клімату», - пояснюють у «Північному лісовому офісі».
Лісівники зобов'язуються доглядати, охороняти ці території від лісових пожеж, виявляти шкідників та хвороби. А головне – забезпечувати ріст сильних та продуктивних насаджень. Як символ вдячності, лісівники разом з головами громад висадили декоративні дерева, зокрема озеленили місцеві школи.
Передача земельних ділянок відбувається виключно на волонтерських засадах. Всю інформацію про реалізацію проєкту ДП «Ліси України» передають міжнародним партнерам проєкту FOREST EUROPE та EUSTAFOR.
Джерело: Північний лісовий офіс
"Час Чернігівський" писав про таке: