Три кг вибухівки: вже не «шахеди», а «ланцети» знищують Новгород-Сіверщину

05 ТРАВНЯ 2024, 14:53

2585

Три кг вибухівки: вже не «шахеди», а «ланцети» знищують Новгород-Сіверщину

Три кг вибухівки: вже не «шахеди», а «ланцети» знищують Новгород-Сіверщину

20 квітня росіяни скинули вибухівку з безпілотника «Зала Ланцет» на околиці села Ковпинка Новгород-Сіверського району. До кордону 15 кілометрів. До цих дронів росіяни чіпляють більше вибухівки — аж три кілограми.

— Спочатку обстріл з артилерії. А потім прилетів «Ланцет». Вибух був добрячий. На щастя, ніхто не постраждав, — каже Микола СЕРГІЄНКО, староста села Ковпинка. — «Ланцети» літають низько, можна розгледіти. Мають електричний двигун, тож летить він тихіше. На відміну від «Шахеда», що деренчить, як мотоцикл.

* * *

Швидкість руху безпілотника «Зала Ланцет» в повітрі становить до 300 км/год, радіус польоту — до 40 км. Максимальна маса — 12 кг. Може переносити до трьох кілограмів вибухівки. Такі безпілотники здатні тривалий час в режимі очікування знаходитися в повітрі, в районі цілі та оперативно атакувати її після отримання відповідної команди від оператора. 

Джерело: "Вісник Ч", авторка Ольга САМСОНЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: Росіяни застосували "ланцет" та "іскандер" для обстрілу прикордоння Чернігівщини

Схожі новини

Чоловік взяв гроші з військового за послугу: пообіцяв переведення у тил

02 ТРАВНЯ 2026, 09:53

Боєць із Чернігівщини записався в квартирну чергу: чи реально отримати житло

02 ТРАВНЯ 2026, 08:32

Адвокат із Чернігівщини задекларував 15 квартир та коштовні подарунки від родичів

01 ТРАВНЯ 2026, 17:05

Фото

Подружжя відомих фотографів побувало на Чернігівщині: показали життя ліцею

01 ТРАВНЯ 2026, 15:47

«Кажуть, ще летить, то я в хату заховався»: два шахеди впали на відділок поліції

01 ТРАВНЯ 2026, 14:31

"Мала ППО" має збивати дрони в межах своїх областей: що змінилося

01 ТРАВНЯ 2026, 12:57

Три влучання дронів за добу: скільки російських БпЛА збили на Чернігівщині

01 ТРАВНЯ 2026, 11:27

ТОП-переглядів