Технічний контроль транспорту: які авто мають проходити?

29 КВІТНЯ 2024, 12:34

1954

Технічний контроль транспорту: які авто мають проходити?

Технічний контроль транспорту: які авто мають проходити? Фото ілюстративне

Для яких авто обов’язковий технічний контроль (скорочено ОТК), а для кого — ні? Будемо розбиратися разом.

— Не потрібно проходити ОТК наступним транспортним засобам: легковим автомобілям усіх типів, марок і моделей, причепам (напівпричепам) до них (крім таксі та автомобілів, що використовують для перевезення пасажирів або вантажів з метою отримання прибутку), мотоциклам, мопедам, мотоколяскам та іншим прирівняним до них транспортним засобам - незалежно від строку, — каже Людмила ДЕРКАЧ, заступниця начальника регіонального сервісного центру ГСЦ МВС в Чернігівській області. — Також не потрібно — власникам легкових транспортних засобів, котрі використовують з метою отримання прибутку, але вони нові, з моменту реєстрації не минуло двох років.  

Також не треба проходити ОТК технічним засобам для агропромислового комплексу, що передбачені законодавством у системі інженерно-технічного забезпечення.

Легкові автомобілі, що використовують для перевезення пасажирів або вантажні автомобілі, що використовують з метою отримання прибутку, старші двох років, проходять ОТК раз на два роки. 

Вантажні автомобілі, незалежно від форми власності, вантажопідйомністю до трьох з половиною тонн — теж раз на два роки. Більше трьох з половиною тонн — щороку. Автобуси та спеціалізовані транспортні засоби для перевезення небезпечних вантажів — кожні пів року. 

На сайті Головного сервісного центру МВС України є перелік суб’єктів, котрі проводять ОТК. На території області зареєстровано 21 суб’єкт, що здійснює обов’язковий технічний контроль. 

З нового — з’явився електронний варіант протоколу проходження ОТК. Раніше видавали лише у паперовому варіанті. Тепер його не друкують. А тому і возити з собою не обов’язково. 

В електронному варіанті інформацію вносять в реєстр національної автоматизованої системи МВС. Можна перевірити за номером протоколу ОТК, за номером транспортного засобу чи за він-кодом автомобіля. 

Також передбачена фото- та відеофіксація ОТК. Але на час військового стану відео призупинили. Фотофіксацію надсилають до автоматизованої системи. Якщо відбувається ДТП, уповноважені органи піднімають ці фото і переглядають їх. 

Джерело: "Вісник Ч", авторка Ольга САМСОНЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: «Дядя Юра, мама померла. Будь ласка, врятуйте…», — просила десятирічна Ліза

Схожі новини

Вороги б’ють у двори і городи, по мирних людях і конях

14 ТРАВНЯ 2025, 20:44

Вiдео

«Чернігівській політехніці» - 65 років: яке значення університет має для Чернігівщини

14 ТРАВНЯ 2025, 18:15

Фото

«Щоб тільки цеглини залишилися від цього ср…ного міста». Як працівниця чернігівського суду чекала на рф вдома

14 ТРАВНЯ 2025, 17:26

Фото

У Чернігові відзначили спортсменів, призерів чемпіонатів Європи та Азії: список нагороджених

14 ТРАВНЯ 2025, 16:53

Мав святкувати день народження у травні: на війні поліг 33-річний захисник

14 ТРАВНЯ 2025, 15:43

Фото

Граф із Відня, який опікується родовою козацькою садибою на Чернігівщині, знову приїхав у місто

14 ТРАВНЯ 2025, 14:25

Пограбування серед білого дня: 31-річний чернігівець напав на перехожого

14 ТРАВНЯ 2025, 11:15

ТОП-переглядів