Військовому Олександру Сливі, уродженцю Бобровиці, Щорський районний суд дав десять років тюрми. За те, що застрелив товариша по службі, Олександра Пещерова з села Володькова Дівиця, що на Носівщині.
Пещеров у мирному житті був промисловим альпіністом, працював у столиці, виховував двох дітей. З перших днів війни пішов обороняти країну.
Слива за обвинуваченням в умисному вбивстві вину не визнав. З кваліфікацією скоєного не погодився. Заявив, що стався нещасний випадок, це було вбивство з необережності. Слива пішов служити добровольцем. З 2014 року брав участь в АТО. Отримав поранення і контузію. Неодноразово нагороджувався командуванням. Обороняв Чернігів.
Як все було
Трагедія сталася 24 грудня в одному з сіл Чернігівського району, де на той час обидва служили. Несли службу із зарядженою зброєю, бо на територію часто проникали диверсійно-розвідувальні групи. Уранці мужики перевірили об’єкт і повернулися до хати, де мешкали. Випивали. У них був літр горілки.
За поясненням винуватця, увечері його відправили перевірити ввірений об’єкт. Одягнув бронежилет, розгрузку, узяв з ліжка автомат АК-74 у ліву руку (бо лівша) і, тримаючи його дулом назад, вийшов у коридор. Правою рукою перекинув за шию ремінь і лівою поправив автомат. У цей час пролунав постріл. Він не натискав на спусковий гачок. Дуже злякався, коли на підлозі побачив Пещерова. Скоріше за все, автомат зачепився за військову амуніцію або одяг. Про те, що сталося, повідомив командира. Той приїхав і вдарив його прикладом по голові. Ні умислу, ні наміру вбивати Пещерова не мав. Вони товаришували.
Як показав розтин, смерть Олександра Пещерова настала внаслідок масивної крововтрати. У нього було наскрізне одиночне вогнепальне поранення печінки, правої легені та правого ребра.
Що кажуть свідки
Один зі свідків-військових, котрий був у тій хаті, розповів, що вдень вони насмажили шашликів. Командиру доповіли, що в них усе гаразд. Увечері сиділи за столом, передивлялися фото, згадували оборону Чернігова. Конфліктів не було.
Упродовж дня Слива ще з одним військовим вживали канабіс (коноплі) та фен (сильний нейростимулятор, що дозволяє в найкоротші терміни в рази посилити працездатність і відчути приплив енергії). О 8.30 на столі вже була доріжка з наркотичного засобу. Уранці в нього зі Сливою був конфлікт з приводу вживання фену.
Експертиза
Ці слова підтвердила експертиза. Убивство сталося десь о 21.30. Уже наступного дня о 7.00, коли Олександра привезли на огляд до наркологічного кабінету, там встановили діагноз «Психічні та поведінкові розлади внаслідок вживання алкоголю, амфетамінів та канабіноїдів. Гостра інтоксикація (алкогольне та наркотичне сп’яніння)».
До речі, за версією слідства, Слива хотів убити саме цього свідка. Пещерова помилково сприйняв за іншу людину.
Після застілля чоловіки зібралися на ганок покурити. Першим вийшов Слива, слідом рушив той, хто згодом став свідком. Та на пів дорозі виявив, що цигарки лишилися на столі, тому вернувся за ними. У цей час з хати в коридор вийшов Пещеров. Там його і зустріла куля.
Альона Пещерова, вдова, сказала на суді, що впевнена: Слива навмисно застрелив її чоловіка. Автомат не може сам вистрелити, бо для цього зброю слід зняти із запобіжника і натиснути на гачок. Просила призначити максимальне покарання. Додала, що її не викликали під час слідства та не визнали потерпілою в кримінальному провадженні. Випадково дізналася, що досудове розслідування завершено. Моральна шкода їй не відшкодована. Вона лишилася з двома дітьми.
* * *
До набрання вироком законної сили Слива під домашнім арештом. У нього є право на оскарження вироку.
Авторка: Валентина ОСТЕРСЬКА, "Вісник Ч"
"Час Чернігівський" писав про вбивство: