Майже 600 релігійних установ перейшли до Православної церкви України від початку великої війни. Аби допомогти законодавцям ефективніше взаємодіяти з релігійними організаціями, що мають ознаки зв’язків з країною-агресором, Опендатабот дослідив головний реєстр країни — ЄДР — та підготував мапу наявних у ньому осередків УПЦ МП в Україні.
589 українських релігійних громад перейшли від патріархату країни-агресора до Православної церкви України від початку повномасштабного вторгнення. Найбільше релігійних установ змінили свій патріархат на Київщині (138), Хмельниччині (125) та Вінниччині (67).
Опендатабот подає, що на Чернігівщині під ПЦУ перейшли 12 парафій. «Час Чернігівський» уточнив у Департаменті культури і туризму, національностей та релігій ОДА, скільки точно відбулося переходів. У відомстві заявили, що від початку повномасштабного вторгнення під юрисдикцію ПЦУ перейшли 22 релігійні громади.
Наразі 8193 церкви Української православної церкви (Московського Патріархату) продовжують працювати в країні. 99% або ж 8119 з них, попри вимоги закону, й досі не показали приналежність до патріархату країни-агресора у своїй назві.
За майже два роки лише 59 релігійних установ примусово отримали назви, що показують зв’язок з рф, в Єдиному державному реєстрі. Варто зазначити, що всі ці перейменування відбувалися протягом першого року повномасштабного вторгнення. У 2023 жодна з релігійних установ не отримала такої назви у ЄДР.
Від початку великої війни лише 8 релігійних установ перейшли до ПЦУ, отримавши примусову назву в Єдиному державному реєстрі.
Найбільше церков, пов’язаних з країною-агресором, зафіксовано на Донеччині — 683. Значна кількість релігійних установ УПЦ також залишилась на Вінниччині — 534. До антирейтингу потрапили Дніпропетровщина (527) й знову Хмельниччина — 506 релігійних установ.
На Чернігівщині храмів УПЦ МП - 336.
Джерело: Опендатабот
"Час Чернігівський" писав про таке: Єпископ Чернігівський та Ніжинський Антоній про нову дату святкування Різдва Христового та значення свята