Медична галузь Чернігівської області дуже постраждала під час активних бойових дій. Особливо — у Чернігові та Чернігівському районі.
Так, в обласному центрі немає жодної лікарні, яка б не зазнала руйнувань. На жаль, три медичні заклади не підлягають відновленню: обласний протитуберкульозний диспансер, кардіоцентр та діагностичний центр допомоги чорнобильцям.
Постраждала і сільська місцевість: втрачено 14 фельдшерсько-акушерських пунктів та три лікарських амбулаторії.
Нині лікарні в області працюють, забезпечуючи стаціонарну медичну допомогу. Підрозділи зі зруйнованих приміщень переміщені в нормальні умови. Водночас поменшало медиків. Лише в Чернігові йдеться про половину фахівців.
«У березні більш ніж половина медичних працівників Чернігова виїхали, рятуючи себе та своїх близьких. Але ті, які залишилися, справді робили героїчні вчинки, надаючи допомогу пораненим. Сільська місцевість була в більш стабільній ситуації в плані медичних кадрів. Але в умовах окупації і логістичному вакуумі доводилося розраховувати тільки на лікаря чи фельдшера, який проживав безпосередньо в населеному пункті. Були навіть випадки, коли фельдшер приймав пологи вдома, у селі», — коментує заступниця начальника Управління охорони здоров'я Чернігівської ОВА Тетяна Лебедєва.
Хоча медики вже почали повертатися, їх значно менше в Чернігові, ніж було до війни. Але ресурсів поки достатньо, адже і чернігівці ще не всі повернулися додому.
На сьогодні не зникла проблема з доставленням пацієнта до лікаря. Тому зараз спільно з Червоним Хрестом та міжнародними організаціями розробляється проєкт щодо організації виїзних лікарських бригад, щоб надавати первинну медичну допомогу. І не тільки: планується виїзд і вузькопрофільних фахівців.
Окреме питання — психологічна підтримка, що надається виключно засобами зв’язку. Питання на часі, бо зі сплеском психологічних захворювань, особливо у дітей, медики прогнозують збільшення супутніх хвороб.
Джерело: телеканал Еспресо