Скільки коштувала спроба перевиборів у 2019-му на 206-му окрузі Максиму Микитасю?

18 ЖОВТНЯ 2022, 12:34

1624

Скільки коштувала спроба перевиборів у 2019-му на 206-му окрузі Максиму Микитасю?

Олег Майборода

Колишній діловий партнер і кум екс-нардепа Максима Микитася Олег Майборода розповів чимало цікавих подробиць про свого екс-компаньйона. Зокрема, яким чином його родич знову отримав контроль над компанією «Укрбуд», а також скільки коштувала кампанія по 206-му округу на Чернігівщині у 2019-му одіозному забудовнику.

Нагадаємо, про отримання контролю як про досягнення фігурант кількох розслідувань Микитась повідомив на прес-конференції 19 вересня.

Сам Олег Майборода, як директор компанії з орбіти «Укрбуду» - «Укрбуд девелопмент» в інтерв‘ю виданню «Цензор.нет» зауважує - контроль вдалося відновити дуже просто. За допомогою сили і психологічного тиску.  

2 жовтня 2019 продали корпоративні права "Укрбуд девелопмент" за наказом Микитася М. В. Він узгодив та дав доручення щодо оформлення цієї угоди, каже Олег Майборода.

Згодом Микитась змінив свою позицію щодо цього та вирішив скасувати це своє рішення, але не маючи для цього законних підстав, став домагатись корупційним шляхом вирішити це питання в Комісії з цінних паперів, Міністерстві юстиції та залучаючи "чорних" реєстраторів. Незважаючи на це, угоду не було скасовано, оскільки вона була і залишається повністю легітимною.

«На цьому він не зупинився. У квітні 2021 саме ДБР (а не поліція) за зверненням Микитася зареєструвало кримінальні справи проти мене та низки інших осіб, звинувачуючи в незаконному переоформленні корпоративних прав "Укрбуд девелопмент". Ці справи не мали розвитку до липня 2022 року – часу зміни керівництва СБУ, ДБР та Генерального прокурора (ці люди підпорядковані Татарову – заступнику голови Офісу Президента)», - коментує Майборода.

Щодо корпоративних прав "Укрбуд девелопмент", то в результаті тиску на законних власників компанії з боку Микитася у вигляді погроз та підкупів, вони відмовились від своїх прав і, в такий спосіб, право власності на компанію було переоформлено на Микитася.

У власниках горезвісної компанії-забудовника змінилися чимало установ - від шотландських до польських управлінців.

«Починаючи з 2014 року власником "Укрбуд девелопмент" була шотландська компанія "Базерт девелопмент"(кінцева юридичної адреса - у офшорі на Белізі, ред.), кінцевим бенефіціаром та довіреною особою на території України зі всіма повноваженнями був я.

У 2017 році бенефіціара було змінено на пані Левінець та підписано трастову угоду між нею та Микитасем про те, що Левінець діє в інтересах Микитася. Це було зроблено тільки з метою купівлі акцій "Промінвестбанку" Микитасем.

Водночас, я залишався довіреною особою зі всіма повноваженнями відповідно до довіреностей, наданих мені Левінець. Останні були підписані та апостильовані, тобто оформлені як зазвичай до того, 09 квітня 2019 року.

Отже, 02 жовтня 2019 року, на момент продажу корпоративних прав "Укрбуд девелопмент" з "Базерт девелопмент" я діяв відповідно до чинної довіреності», - зауважує Олег Майборода.

На момент виконання повноважень народного депутата Максим Микитась делегував управління «Укрбудом» польській компанії, стверджує його колишній партнер.

Сам Майборода працював з Микитасем з 2008-го. Починали з невеликих об’єктів житлової інфраструктури, а в 2019 в стані будівництва було вже 26 об’єктів.

Після обвинувачень НАБУ щодо обміну квартир для Національної Гвардії в "Укрбуд девелопмент" почались проблеми. Обігових коштів стало недостатньо для завершення чинних проєктів. Крім цього, на той час Максим Микитась брав участь у позачергових виборах до Верховної Ради, витратив на це 6 млн доларів, але програв, повідомив його кум.

У цей період фігурант витрачав великі суми, як-от на купівлю акцій «Метробуд», на входження до проєкту будівництва Русанівського мосту та інші, стверджує кум Микитася.

«Одночасно з цим почався тиск на компанію та особисто Микитася з боку Офісу Президента через силові структури. Цілком закономірним у таких справах стало питання загрози виконання зобов'язань "Укрбуд девелопмент" перед інвесторами. А я мав особисті зобов’язання перед інвесторами та кредиторами як Генеральний директор, і стало зрозумілим, що Микитась, щоб вигородити та вивести себе з-під тиску правоохоронних органів, вирішив звинуватити саме мене в усіх проблемах, що склалися. Назрівав конфлікт», - каже пан Майборода.

Микитась поводився неадекватно, не ухвалював жодних рішень щодо поліпшення справ, мало того, почав звинувачувати всю команду в розкраданні, застосовуючи як фізичний тиск, так і моральний (наприклад, детектор брехні), вважає його родич.

Усе це призвело до того, що на початку вересня інвестори звернулись до президента щодо втручання в ситуацію з "Укрбуд".

Наприкінці вересня Микитась ухвалив рішення передати 50 % бізнесу ресторатору Дмитру Федотенкову для фінансового оздоровлення компанії. Результатом стало підписання 2 жовтня 2019 угоди про продаж корпоративних прав "Укрбуд девелопмент".

За тісного спілкування Микитася з керівництвом партії БПП було безкоштовно відремонтовано офіс політсили на вул. Лаврській вартістю 3 млн доларів, що принесло Микитасю контракти на будівництво військових складів на 1 млрд грн, стверджує Олег Майборода.

Екс-забудовник активно працював на Чорнобильській АЕС, при цьому маючи вплив як на екс-директора АЕС Грамоткіна, так і заступника директора НАЕК Орлова, якому Микитась передав три квартири та грошові кошти (розслідувало НАБУ та направлено до ВАСК), заявив Майборода.

Також з ім’ям екс-нардепа пов’язана ще одна велика афера - будівництво військових складів. Загальний кошторис підряду - мільярд гривень. За інформацією видання Bihus.Info, будівництво нових сучасних складів боєприпасів для української армії, розпочате 5 років тому і яке мало завершитися до кінця 2021-го, провалилося.

Нові військові арсенали Міністерство оборони замовило у 2018-му – після низки пожеж і вибухів у військових частинах, які спричинили серйозні втрати боєприпасів. Загалом у трьох військових частинах до кінця 2021 мали збудувати 136 сховищ.

Олег Майборода підтверджує - дійсно, склади так і не були збудовані. Хоча гроші підрядник таки отримав. І навіть встиг витратити… на чернігівський електорат:

«…військові склади так і не збудовані. Гроші – в сумі 300 млн грн Микитась вивів на власні потреби, серед іншого і на вибори до Верховної Ради. Цю справу спочатку розслідувало ДБР, а наразі справу веде НАБУ. До речі, в рамках цієї справи я також давав показання та передав бухгалтерські документи, які підтверджують крадіжку 90 % бюджетних грошей. Сподіваюсь, що Микитася притягнуть до відповідальності», - сказав екс-партнер.

Журналістка видання «Цензор.нет», до речі, уродженка Чернігівщини, Тетяна Ніколаєнко запитує у Олега Майбороди:

- Я би уточнила про мільйони на вибори. Куди саме вони пішли? Не тільки ж на округ на Чернігівщині? Чи також мова про ті гроші, які Микитась сам визнав, він передавав …на кампанію "Слуг народу"?

- І не тільки. Він передав… на кампанію "Слуг народу" $1 млн 200 тис, "Батьківщині" передав $500 тис. Також іншим майбутнім представникам влади передавались незначні суми (до $100 тис), про що також маю документальне підтвердження.

"Час Чернігівський" писав про колишнього нардепа: Микитасю вже «шиють» другу справу - про розтрату 400 млн, виділених на будівництво 3 військових складів.

Схожі новини

На Чернігівщині поліція звинуватила жінку у вбивстві матері, а суд виправдав

18 СІЧНЯ 2025, 22:29

Слухачів все більше, викладачів не вистачає: як працює позашкільна освіта на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 19:06

Фото

У школі на Чернігівщині ремонтують спортзал за кошти французів

18 СІЧНЯ 2025, 15:57

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

ТОП-переглядів