Чернігівці на свята у лісництвах придбали майже 13,5 тисяч новорічних дерев. І це своєрідний рекорд, інформує прес-служба Північного лісового офісу. Попиту сприяла і ціна - в середньому перед святами 1 деревце коштувало близько 128 грн.
У філіях на Півночі країни у ДП "Ліси України" офіційно завершився новорічний ярмарок. Майданчики з реалізації ялинок працювали з 27 листопада й аж до самого Нового року.
За цей час жителі Сумської та Чернігівської областей придбали у лісівників 36 тис 599 шт дерев, що на 599 шт більше, ніж було заплановано. З загальної кількості на Сумщині лісівники реалізували 23 тис 175 шт, а на Чернігівщині – 13 тис 424 шт.
Усі ялинки й сосни лісівники виростили на спеціальних новорічних плантаціях або ж заготовили у ході виконання лісогосподарських заходів з догляду за лісовими насадженнями. Середня ціна за 1 деревце склала 127 грн 99 коп.
Найбільшу кількість новорічних ялинок продали у філіях «Конотопське лісове господарство» – 4 тис 92 шт, «Охтирське лісове господарство» – 3 тис 727 шт, «Ніжинське лісове господарство» – 3 тис 584 шт.
«Працівники філій зазначають, що в основному деревця купували родини, де є дітки, адже навіть в умовах воєнного стану батьки мріють подарувати дітям хоч трішки щастя й відчуття новорічного дива», - коментують у прес-службі.
Збитки від незаконної рубки
Також у Державній екологічній інспекції в Чернігівській області повідомили, що один з посадовців Городнянської громади за рішенням суду відшкодує збитки, завдані довкіллю, на суму понад 1 млн грн.
У листопаді 2017 Державною екологічною інспекцією у Чернігівській області перевірили дотримання вимог природоохоронного законодавства (на підставі звернення громадянина) стосовно законності знесення зелених насаджень у тоді ще Городнянському районі Чернігівської області. Тоді виявили факт вирубки 267 дерев різних порід.
За матеріалами перевірки сума збитків склала 1 млн 76 тис 856 грн. Ці дані були направлені до місцевої прокуратури для відома та реагування. За сприяння прокуратури особу порушника встановили, а відомості за вказаним фактом внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань.
У ході розслідування вдалося з’ясувати: дерева рубали на «підставі» підроблених документів, які оформила встановлена особа, що спричинило заподіяння шкоди навколишньому природному середовищу.
Цівиявлені на території громади порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища стали приводом звернутися до суду із позовною заявою. Тож, у березні 2023 при здійсненні процесуального керівництва в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, прокуратура подала позов до суду першої інстанції.
Рішенням Городнянського районного суду Чернігівської області у серпні позов про стягнення шкоди, заподіяної незаконною порубкою дерев, було задоволено у повному обсязі.
Однак, не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, відповідач оскаржив його до Чернігівського апеляційного суду. У грудні 2023 через недотримання процесуальних норм, суд повернув відповідну апеляційну скаргу заявнику.
Як наслідок, рішення суду першої інстанції про стягнення суми шкоди на понад 1 млн гривень стало чинним. Тепер порушник природоохоронного законодавства, який завдав шкоди довкіллю, зобов’язаний буде сплатити її в повному обсязі.
Джерело: Північний лісовий офіс
"Час Чернігівський" писав про таке: Під Носівкою перед Новим роком у місцевому агролісгоспі накрали 133 сосен