На Чернігівщині створили новий підрозділ ДСНС – рятувальників-верхолазів. Наразі вони проходять злагодження та відпрацьовують необхідні вправи.
Олександр Пригара, заступник начальника аварійно-рятувальної частини:
Зараз хлопці виконують норматив із підйому потерпілого на висоту та спуску за допомогою саней з висоти 10 м.
Потреба у створенні такого підрозділу виникла з початку повномасштабної війни через ворожі удари по багатоповерхівках. Бувають випадки, коли не можливо використати техніку, тоді у справу вступатимуть рятувальники, які мають необхідні навички.
Данило Яценко, рятувальник-верхолаз:
По-перше - це відсутність страху висоти, по-друге - це вміння швидко приймати рішення. Рятувальник повинен одразу прийняти рішення, як підніматися, як рятувати людину як спускатися. Сьогодні - це важливо. Бувають випадки, коли зазнають руйнувань багатоповерхівки. Не може під’їхати автовишка і в такому випадку залучаються верхолази. Якщо є можливість потрапити і закріпити мотузку, то порятунок проходить за допомогою верхолаза.
У підрозділ верхолазів відібрали рятувальників, які загартовані ліквідацією надзвичайних подій, які вже траплялися на Чернігівщині.
Олександр Пригара, заступник начальника аварійно-рятувальної частини:
Хлопці працюють три роки. На момент створення частини брали з нуля. З інтенсивністю обстрілів ворога роботи у них було достатньо, досвіду набралися. Виконують все професійно. Верхолазна підготовка проходить близько 3 місяців. Достатньо, щоб навчити. Але ці навички треба підтримувати, тому проводяться такі заняття, як зараз.
Автори: журналіст Юрій Михуля, оператор Олександр Довбенко
"Час Чернігівський" писав про таке: Небезпечна знахідка: на Чернігівщині сапери знешкодили бойову частину ракети