Шостий рік, як забили до смерті дворічну Вероніку Єсипенко. Вироку немає

15 ТРАВНЯ 2023, 17:22

2972

Шостий рік, як забили до смерті дворічну Вероніку Єсипенко. Вироку немає

Назара Красулю ведуть в автозак. Фото газети "ГАРТ"

На 12 травня в Носівському районному суді призначено розгляд справи по обвинува­ ченню 38-­річного Назара Красулі, ніжинця. Його підозрюють за частиною 2 статті 121 Кримінального кодексу (умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, що спричинило смерть потерпілої) та статтею 127 (катування).

Прокуратура вважає Красулю душогубом дворічної Вероніки Єсипенко. Вона загинула ще 20 березня 2018 року. Справа знаходиться в суді від серпня того ж року. Потерпілою виступає Катерина Єсипенко, рідна тітка замученої дитини, яка забрала старшу сестричку Вероніки, тоді ще п’ятирічну Діанку, над якою також знущалися.

Історія сталася в селі Мильники Ніжинського району і набула розголосу на всю країну. У хаті, де забили беззахисне маля, були випивки, гульки, сварки. На час скоєння злочину там жила цивільна дружина Назара, Марина Дайдашан, з їхнім спільним сином, 6-річним Захаром, її донька, 17-річна Ангеліна, та Галина Єсипенко, котра переховувалася від ніжинських соціальних служб, з дітьми Веронікою та Діаною.

Кажуть, раніше судимий Красуля свого сина жалів. А чужу дитину бив мобільним телефоном, «бичкував» бідну Вероніку (тушив об неї бички від цигарок, бо не вимовляла його імені, упісювалася і вкакувалася). Діанка по кілька годин стояла в кутку. Галина замість того, аби захищати дівчаток, мовчала, а коли звірства перевалювали через край, виходила з хати курити.

Соцслужби знали про неблагополучну родину, та дітей не вилучили. Хоча сільський голова неодноразово заявляв і в поліцію, і в службу. Голову до хати Галина Єсипенко (на прізвисько Гася) не впускала. Пішов з двома депутатами, вискочила з молотком, ледь голову. не проломила. Добре, що рукою закрився, по ній і попало. Викликав поліцію, написав заяву, повідомив ще раз чиновникам. Було це в грудні. Через чотири дні приїхала соцслужба. Гася її співробітників теж не впустила. Бо забрали б дітей, на яких отримувала сім тисяч гривень. І їй би не було за що пити, гуляти і на таксі їздити до Ніжина розважатися.

20 березня стало останнім днем страждань Веронічки. Красуля її забив. Відхаювали дитя снігом, та вона не отямилася. Коли дитина після побоїв померла, і мати, і вся компанія заявили, що в малої стався напад епілепсії, упала.

Цю брехню спростували експерти. Розтин показав: у загиблої закрита внутрішньочерепна травма, численні гематоми на голові і крововиливи, вибитий зуб на верхній щелепі з крововиливом у ясна, множинні садна обох губ, носа, правого вуха, обличчя, синці на руках і ногах, на лобку. Рубець передньої черевної стінки, кістковий мозоль лівої плечової кістки, який є наслідком зрощення перелому. Усі ці ушкодження утворилися не менше ніж від сорока травматичних дій, які були заподіяні в різні проміжки часу протягом грудня 2017 року та 20 березня 2018-го. У шлунку і кишківнику мертвої дівчинки не було їжі зовсім. Певно, її ще й голодом морили. Діанку зі слідами побоїв забрали до лікарні.

Гася на похорони дочки не прийшла. Боялася, що люди розірвуть. Її позбавили батьківських прав.

А потім ще й за злісне невиконання батьківських прав суд дав Галині Єсипенко два роки реально. Прокуратура вирішила — мало і оскаржила вирок першої інстанції. Апеляційний суд дав чотири роки тюрми.

Історія набула не тільки резонансу, а й супроводжувалася акціями протесту громадських активістів, які вимагали покарати і чиновників за бездіяльність. Тоді звільнили директора Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ніжинської РДА Олену Подпоріну. Найвагомішим аргументом захисту Подпоріної було те, що її звільнили, не дочекавшись, доки вийде з лікарняного та відпустки. Представник голови РДА визнав, що чиновницю звільнили, не витримавши належних строків. Суддя Ніжинського міськрайонного суду Тетяна Ковальова своїм рішенням поновила Олену Подпоріну на посаді і постановила стягнути з держави на її користь 19660 гривень.

З 4 квітня 2018 року Красуля знаходиться в Новгород-Сіверському СІЗО. У суді свою провину не визнає. За майже п’ять років, що тягнеться судовий розгляд, він уже встиг отримати судимість за зберігання наркотиків. У березні 2021 року в камері No2 під час обшуку за поясом його штанів знайшли пакунок з коноплями. Він час від часу покурював «травку». Як вона потрапила в закриту режимну установу, де не тільки знаходяться підозрювані під вартою, а й відбувають покарання зеки, слідство так і не встановило. На суді Назар вину визнав, щиро розкаявся, просив суворо не карати, зобов’язався більше подібного не вчиняти. І йому дали по мінімуму — пів року арешту. Тобто відбувся лише судимістю, адже він і так сидить.

Якщо розгляд справи і надалі посуватиметься повільно, то може статися так, що після розгляду в апеляції Красуля вийде на волю прямо із зали суду. Санкції статей, за якими його судять, — до десяти років ув’язнення. Він уже відсидів під вартою більше п’яти.

P. S. Люди, якщо бачите, знаєте, чуєте, що хтось знущається над дітьми, які не можуть себе захистити, анонімно сигналізуйте органам. Не реагують — журналістам.

"Час Чернігівський" писав про злочини:

Джерело: "Вісник Ч" від 4 травня 2023 року, авторка Валентина Остерська

Схожі новини

Вiдео

На прикордоння Чернігівщини передали електротранспорт

18 СІЧНЯ 2025, 13:31

Чи є світло в лікарнях із сонячними панелями?

18 СІЧНЯ 2025, 12:28

Житель Чернігівщини віддасть прикордонним корівкам три причепи сіна

18 СІЧНЯ 2025, 11:16

На Донецькому напрямку поліг 31-річний захисник із прикордонної громади

18 СІЧНЯ 2025, 10:50

Ворог обстріляв три прикордонні громади на Чернігівщині

18 СІЧНЯ 2025, 09:16

На Чернігівщині екологи утилізували понад 90 тонн нічийних пестицидів

17 СІЧНЯ 2025, 17:05

Загроза з боку ДРГ на Чернігівщині залишається високою - ОТУ "Сіверськ"

17 СІЧНЯ 2025, 16:53

ТОП-переглядів