Останнім часом білоруський аеродром «Зябрівка», що називається, зник з інформаційних радарів. Втім, там досі відбувається чимало цікавого. І, на жаль, загрозливого.
Колишній покинутий аеродром, а нині секретна російська військова база у Зябрівці досі приймає техніку з характерними позначками і сюди регулярно навідуються російські гвинтокрили.
Згідно з оновленими космічними зйомками Sentinel Hub на аеродромі в Зябрівці на початку вересня відбулося переміщення ракетної техніки. Також місцеві жителі продовжують фіксувати рух як білоруських солдатів, так і російських військових, пише білоруський опозиційний сайт «Гомельскі Флагшток».
Сюди їздять бензовози, машини з водою тощо.
Дані радарної космічної зйомки сервісу Sentinel Hub показують, що скупчення масивної техніки (ймовірно, пускових ракетних комплексів та радарних установок) на південно-західній частині старого аеродрому зникло. Ймовірно, частина цієї техніки була переміщена в межах льотного поля, також не можна виключити її переміщення поза аеродромом. Це не перше переміщення ракетної зброї в межах російської військової бази — в останні три місяці російські війська раз на 3–4 тижні змінюють дислокацію озброєнь, приблизно з такою ж самою частотою відбуваються ракетні пуски убік України з території Гомельського району, пише «Флагшток».
Ось дані за 3 вересня ц.р.
Для порівняння - за 6 вересня ц.р.
На космічній фотозйомці Sentinel Hub можна помітити сліди роботи військових: змінюється положення окремих одиниць військової техніки, на відкритих ділянках старого аеродрому змінюється колір трав'яного покриття.
За інформацією телеграм-каналу «Білоруські Гаюн», у районі Зябрівки продовжують фіксуватися вильоти гвинтокрила, а 1 і 3 вересня в гомельському аеропорту здійснював посадку важкий транспортний літак Ан-124 російських ВКС із номером RF-82041. Що доставляв цей літак, невідомо. Під час приземлень російських транспортних літаків 8 і 9 липня 2022 фіксувалася доставка та перевезення ракет для ЗРК С-300/400.
На умовах анонімності жителі Гомельського району розповідають, що відбувається довкола старого аеродрому.
«Щоразу нову машину з V бачу, одна й та ж на очі ще не траплялася. Сьогодні новий Урал, тягач без причепа. Весь час по селищу їздить медслужба на УАЗі-«буханці» без розпізнавальних знаків із солдатами з червоним скотчем на рукавах, ймовірно, солдати вс рб».
«Був броньований тягач із російською свастикою на борту. Тягач довгий чотиривісний з мордою, схожою на «Хаймарс», прикол у тому, що на ньому встановлений звичайний дерев'яний кузов із тентом, у ньому солдати рф у бейсболках із «V» на лобах».
Сукупність цієї інформації вказує, що аеродром продовжує використовуватись військовими, а ймовірність завдання ракетного удару по Україні з території Гомельського району зберігається.
У своїй статті на сайті «Укрінформ» Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний та перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони і розвідки Михайло Забродський зазначають, загроза використання росією білоруського плацдарму зберігатиметься тривалий час. І навіть у наступному році
«Не виключені з порядку денного і повернення до задуму захопити Київ та загроза повторного розгортання бойових дій з території республіки білорусь», - зауважують генерали.
Востаннє з території Гомельського району було завдано ракетних ударів по території України 25 серпня. Також 28 липня з Зябрівка здійснили кілька пусків - на території Чернігівщини та Київщині. Тут згодом нарахували 25 прильотів.
Час Чернігівський знімав сюжет про одну з громад біля кордону: Копають картоплю, здригаються від звуків обстрілів і вірять у ЗСУ: як сьогодні живеться людям у прикордонній Сновській громаді