Загроза вторгнення білоруської армії на територію України, з військової точки зору, зберігається. Однак наразі прямий військовий наступ з білорусі малоймовірний.
Як інформує представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Вадим Скібіцький - на те, щоб сформувати ударну групу - потрібно мінімум два тижні.
“Сьогодні прямої загрози з боку Білорусі немає, тому що не створено угрупування військ, не розгорнута система управління цим угрупуванням. Це основний елемент того, що йде безпосередня підготовка до бойових дій або до агресії”, – пояснив Вадим Скібіцький.
Але перебування біля кордону 7 батальйонів збройних сил білорусі спонукає українське командування залучати додаткові сили стримування та посилювати розвідку.
“Це відволікає ресурси та засоби від нашого східного фронту. Крім того, постійне переміщення військ спрямоване на те, щоб тримати нас в напрузі. Відпрацьовуються окремі елементи, тактичні епізоди можливих наступальних дій саме з території білорусі", – зазначив представник Головного управління розвідки Міністерства оборони України.
Ганна Маляр, заступниця міністра оборони говорить, що навіть у стані військових у Лукашенка немає одностайної підтримки, тому що не всі солдати готові виконувати накази щодо наступу на Україну.
Це складно для Лукашенка.
За опитуваннями, лише 3% білорусів схвально ставляться за вступ білорусі у війну з Україною на боці рф.
Є активність місцевих сил, є рух спротиву, але там це все не набуло масового характеру.
У програмі військового телебачення України “Під прицілом” експерти та ведучі роблять висновки - що українцям варто очікувати з боку білоруського кордону? Насамперед, ракетні обстріли. Провокації.
Ганна Маляр радить українцям берегтися і не нехтувати сигналами тривоги, оскільки в країні нині немає жодного безпечного міста чи куточка. Вона підкреслює: головна мета росіян - Київ, а отже, потенціальні загрози з півночі - ще довго будуть актуальними.