З настанням весни активізувалися любителі спалювати суху траву, бур’ян та листя.
Небезпека полягає в тому, що вогонь швидко розповсюджується на великі території. За кілька хвилин у його полоні можуть опинитися гектари землі, що несе за собою майнові втрати, загрожує життю людей і довкіллю.
"Нещодавно рятувальники Корюківського РВ ГУ ДСНС України у Чернігівській області провели рейдові відпрацювання на території Менської та Сосницької громад. Інспектори склали 8 адмінпротоколів на громадян, які спалювали залишки сухої рослинності", - інформують у Корюківській РВА.
Які штрафи передбачені
За спалювання сухої трави і листя: від 3060 до 6120 грн.
Для посадовців такий штраф набагато вищий: від 15300 до 21420 грн.
Який вихід і що робити з листям і травою
В ДСНС радять компостувати опале листя і суху траву. Рослинність перегниває і стає добривом. Це корисно для ґрунту і безпечно для довкілля.
Виготовити компост не складно. Необхідно підготувати спеціальний резервуар чи просто викопайти яму поблизу подвір’я чи городу, помірно зволожувати рештки рослин та забезпечити туди доступ повітря. На компостну купу можна складати кухонні рослинні відходи, бур’яни, скошену траву, листя, коріння рослин, солому, тонкі гілки, гній. Правильно приготований компост не матиме неприємного запаху. Він перетвориться на якісне природне добриво та потішить гарним урожаєм.
"Час Чернігівський" писав про таке: