Що Бобику, те й собі: у ветеринарних аптеках люди купують для себе

08 ЛИПНЯ 2024, 20:07

3490

Ірина Рудько у ветеринарній клініці "Ангелвет"

Ірина Рудько у ветеринарній клініці "Ангелвет"

— У нас  купують «Гексодерм». Але він для собак. Дерматологічний, зволожуючий шампунь. У пляшечках по 200 мл. Зараз залишився тільки в пакетиках, — дістає з полиці шампунь  Ірина РУДЬКО, асистентка лікаря у ветеринарній клініці «АнгелВет» у Прилуках. —  Дівчата блондинки брали для себе шампунь, для собачок з білою шерстю. «Екогрум».  І потім дуже рекомендували. Хвалили, що волосся після нього вдосталь зволожене, блискуче. Зараз є трохи інший, за 180 гривень.

— Половину препаратів, які є в мене в аптеці, постійно використовують люди, — ділиться секретом Валентина НАГЛЮК, ветеринарка з Мени. У неї власна аптека поруч з центральним ринком. — Усі ветеринарні препарати працюють також і для людей. Харківський шампунь «Бар’єр» —   два в одному, три в одному. Є для гладкошерстих, є для пухнастих котиків і собачок. По 300 мл. Але Харків зараз нової продукції не дає. Ось їхній «Харків продукт» «Бар’єр супер». Для кошенят і цуценят. Він миє і знищує комах. Підходить і людям. У мене покупці постійно брали собі або дітям. Дуже добре працює, алергії нема. За отакий пакетик 10 гривень.

— Мити один чи два рази?

— Один раз — тільки «підпалили». «Згоріло», тобто знищилось усе, що вже вилупилося і лазить. А потім треба обробити через тиждень повторно.

Беруть собі люди і пудри ветеринарні, акарацидні.  Можна і шкіру, і голову мазати.

«Палки викинула і прийшла»

Життя — то рух. А коли тріщить, ниє і клинить  — біда.

  — Гелем для суглобів я навіть сам користувався. Він був з хондроїтином, глюкозаміном. Це речовини для суглобів, для хряща, — згадує Олександр РУДИК, ветеринарний лікар з Чернігова. — Там були крем і гель. Спочатку гель, він охолоджує і знімає біль. Потім втирати крем, він лікувально-відновлювальний. У 2008 році прийшла до мене бабуся з двома палицями, як лижниця. З колінами були проблеми. Купила тоді креми, гелі («Алезан» чи «Зоовіп», уже не згадаю). Я проконсультував, як користуватися. Треба було втирати. Через рік знову приходить. «А де ваші палки?» — запитую. «Я вже без палок ходжу. Допомогло».

Є ще німецькі препарати. І все це робилося не для тих коней, що в селі живуть. Для скакових.

— Мазь «Дипутин» з ревматичним компонентом для суглобів. Протизапальна, антисептична, зігріваюча і протинабрякова. Упаковка 200 грамів — 80 гривень, — радить хазяйка ветаптеки з Мени.

— Для суглобів купують  «Жокей», — Ірина Рудько тримає в руках дві коробки, червону і зелену. — Гель у червоній упаковці з диклофенаком — лікувальний. Зелений — як підтримка. Охолоджує, зменшує набряк, заспокоює. У складі камфорна олія, ментол. 165 і 140 гривень. Роблять на Вінничині.

* * *

В іншій ветаптеці в Прилуках рекомендували «Бом-бенге» — мазь для тварин при болях і набряках у суглобах і зв’язках. Знімає запалення. Роблять у Києві.

Казали, діє при травмах зв’язок. І якщо шию протягло.

Купила собі. 100 гривень за упаковку 100 грамів. Запах різкий: камфора, евкаліпт. Мені такий подобається. Ще й комарів відлякує.

Втирати треба, бо деякий час липне.

Холодить і зігріває одночасно. Якось так. Набряк щиколотки реально поменшав і пропав. Біль у ступні — ні.

Пів банки за два тижні вже немає.

Пирскати можна. Але не в очі!

— Від мошок, комарів у нас є аерозоль «Мухоцид», — ставить на прилавок 50-грамову пляшечку з яскраво-зеленою жижею Валентина Наглюк. —  На ментолі, пахне добре. 50 гривень. Уже впродовж 10 років у мене купують люди для себе. Хто на риболовлю їде — беруть. Я сама виходжу на грядку, — коли мошки, — шию, руки, лоб попирскала, де відкрито.  П’ять-шість годин нічого не сідає — перевірено. Тільки в очі та рот не заливати!.

Купила, спробувала. Усе правда. Діє стовідсотково. Туди, де попирскав, жоден комар не поткнеться. Токсичним не смердить.

В очі пирснула випадково, ледь не повилазили. Іншим разом попало на губи, змити було нічим. Ядуче-гіркий смак тримався весь день. Трохи нудило.

Правила безпеки — понад усе!

Від кліщів: краще не приймати

— Що буде, якщо собачу таблетку від кліщів вип’є людина? Можна йти до лісу на весь день з упевненістю, що ніхто до тебе не присмокчеться?

— Не факт, — сумнівається ветеринар Рудик. —  Але така таблетка нетоксична.

Звичайна ціна більш-менш якісних і нетоксичних таблеток від кліща — 300-1000 за одну. На меншу вагу — дешевше. Ці таблетки шкоди не принесуть, але чи спрацюють на людині — невідомо.

— Не було таких випадків, щоб людина приймала таблетки від кліщів з нашої аптеки, — дивується Ірина Рудько з «АнгелВет». — Важко передбачити реакцію. Можлива алергія, інтоксикація. Підвищення температури, блювання, діарея.

— Але допоможе чи ні?

— Не думаю. Навіть вага не співставна. Для людей є  зовнішні спреї.

З ветеринарних найефективніші: «Нексгард», «Сімпарика», «Бравекто» (300-940 грн три таблетки).  Діють на тварин упродовж місяця. Є два з половиною.

Котячі — 175 гривень. «Панацея». Діє місяць. Від бліх, кліщів і глистів одночасно.

— Кліщ кусає як тварин, так і людей. Для тварин такі таблетки є, а для людей ще не придумали. «Сімпарику» для людей я не рекомендую, — категорична Валентина Наглюк з Мени.  — Але коли захворіли після укусу, беруть антибіотик амоксоцилін, колють. Бо лежати в клініках дорого. Антибіотики: біциліни, пеніциліни в нас є.

Випила — і на котів не тягне?

— А якщо людина прийме таблетку від сексуального потягу? Кошачі контрацептиви, наприклад?

— Не знаю. На людях їх не тестували, — не хоче навіть припускати наслідки Олександр Рудик.

— Ці таблетки і кішкам давати не рекомендую, — жахається Ірина Рудько. — Провокують гнійне запалення матки. Після їх приймання у тваринок бувають постійні гормональні збої, постійна лактація і  можуть бути пухлини молочних залоз.

Але вони є в наявності в кожній клініці. Лікар приписує їх за медичними показами, коли це, дійсно, потрібно. Але краще робити стерилізацію або кастрацію.

Крем «Зорька»  — для вимені

— Ветеринарні креми можна використовувати для шкіри, для рук. Є варіанти, — розглядає Олександр Рудик. — Харківська біофабрика непогані робить. Наприклад крем-емульсія «ДЕ». Велика банка 200 грамів. Є 100.  Добре лікує рани і тріщини на вимені в корови і не тільки. Гоїть шкіру. Одна бабуся бере собі для рук. Щоб не тріскалися. Каже: «Корову мажу, то і в мене руки стали нормальними».

— Крем «Зорька» з флоралізіном. Наш, випускається для корови. Артисти собі обличчя таким мажуть, — запевняє Валентина Наглюк. — Розгладжує, зволожує шкіру. 120 гривень. З Чернігова до мене заїжджали. Чотири чи п’ять банок зразу купили. Тоді ще ціна була 80 гривень. Я ще здивувалася: навіщо стільки?

Дуже багато мазей беруть від лишаю, екземи, дерматиту. Мазь «Фунгібак ЯМ». Для всіх: від котиків-собачок і до нас, людей. «Стоп лишай, грибок». Трішки пирснути локально між пальцями на руках, на ногах,  — помітила Валентина Олександрівна. — 50 гривень, 100 гривень.

— Допомагає?

— 1000 відсотків!

Тріщини, опіки лікують «Живосептом», «Санофітом». До 100 гривень ціна.

Чому ветеринарні препарати працюють ефективніше? Людські набагато слабші. А наші, ветеринарні препарати,  вчетверо-вп’ятеро активніші. Людські мають бути, перш за все, нетоксичні, а для тварин повинні, в першу чергу, діяти.

Тому будь-який препарат з ветеринарної аптеки може дати ефект.

Глисти лікуємо з котом на пару

— Засоби від глистів з нашої ветеринарної аптеки я сама приймала, — радить Валентина Наглюк. — Давала внучці, друзям. Людина  фізіологічно подібна до свині, якщо допустимо так порівняти. Навіть пересадку серця від свині людині робили. І що підходить свині, те підходить і людині.

Похрумтимо «Педігріпалом»?

— Чи можна людям їсти котячий і собачий корм?

— А навіщо? — не розуміє Олександр Рудик. — Навряд чи станеться отруєння, але людям собачий корм не потрібен.

— Є родина, яка до нас часто приходить. Жінка з маленькою собачкою, — посміхається Ірина Рудько. — Вона каже, що зазвичай куштує сама те, що купує своїм тваринам. Пробувала печінку в’ялену, печиво, інші смаколики для собачки. Каже, що все сподобалось, смачне.  У печінки смачний запах, але люди її куштують все-таки рідко, — простягає мені відкриту банку сухої печінки для собак помічник ветеринара.

Принюхуюся. Мені пахне все-таки не печінкою, а сухими грибами. Куштувати не пропонують, і слава Богу.

«Мамо, купи!!!»

Доки ветлікарі в «АнгелВет» приймали волохатих пацієнтів з їх господарями, задивилася на іграшки біля входу. Яскраві бджілки, мишки, гусениці і жучки. Половина з них нявкає, пищить, гуде і дзижчить при стисканні. Не відірватися. Ціни — від 180 гривень.

— У нас багато іграшок для тварин, — підходить до вітрини ветеринар.  — М’ячики, м’які іграшки, які видають різні звуки. І дуже часто діти, які приходять з батьками на прийом зі своїми тваринками, звертають увагу на ці іграшки. І просять купити. Деякі батьки купують.

Я не купувала. Тільки пожмакала.

Господарське мило — для гарної гриви

Виявляється, хваленого шампуню «Лошадіная сила» вже нема. Був російського виробництва. І його давно не завозять. У ветеринарних аптеках точно немає.

— Чим миєте коням гриви? — запитала в комплексі «Бреч», що біля Корюківки. Зараз там 260 коней.

— Чесно кажучи, ми «Лошадіною силою» своїх коней ніколи й не мили, — сміється Віталій МЕЛАЩЕНКО, директор ТОВ ПГ «Бреч». — Усе це маркетинговий хід. «Кінська сила» чи інші шампуні з подібними назвами зараз і в звичайних аптеках продаються. Складові цих засобів  я не досліджував. Для коней чим простіше, тим краще. Особливо чутливі до сторонніх ароматів кобили з лошатами. Ми на комплексі миємо коней звичайним господарським милом. Воно з натуральних компонентів, добре вимиває і не дратує тварин.

Можливо, хтось замовляє для свого коня шампуні з-за кордону.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Олена ГОБАНОВА, фото авторки

"Час Чернігівський" писав про таке: «Вільний конкістадор» знищив чорнобривці на клумбі поблизу храму у Чернігові

Схожі новини

Вiдео

Секретар Чернігівської міської ради знову не зміг зібрати депутатів на сесію

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:53

Відстоював Батьківщину з 2014-го: рідні просять за петицію щодо присвоєння звання Героя України (посмертно)

21 ЛИСТОПАДА 2024, 19:41

Валентина Драгунова приїхала на похорон батька. І залишилась

21 ЛИСТОПАДА 2024, 18:55

Півтори години детонації: наслідки ракетного удару ЗСУ по Брянщині

21 ЛИСТОПАДА 2024, 17:27

Фото

Сучасні системи відеоспостереження за лісами показали... дітям

21 ЛИСТОПАДА 2024, 16:15

Сказ виявили у лося на території Чернігівського району

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:48

Гуде чи ні — діти навчаються. У протирадіаційному сховищі вільно розмістилися всі класи

21 ЛИСТОПАДА 2024, 15:20

ТОП-переглядів