Після перемоги над Ф'юрі Усик підняв на ринзі шаблю гетьмана Мазепи. Це артефакт із Чернігівського історичного музею. Шаблю датують кінцем 17 століття. До Саудівської Аравії шаблю доставили з дотриманням усіх норм. Її презентація – важливий крок культурної дипломатії.
"Шабля гетьмана Мазепи зроблена наприкінці XVII століття. Вона є зразком українського зброярства, сформованого зокрема під впливом країн мусульманської східної культури, з якими Україна підтримувала дипломатичні й торгові відносини. Шаблю Іван Мазепа подарував за гарну службу осавулу Савичу.
Згодом його нащадки продали її збирачу колекції української старовини Василю Тарновському. Так вона опинилася в нашому музеї, щоб сьогодні презентувати на весь світ українську культуру та одного з найвидатніших українських воїнів", – розповів Максим Блакитний, директор Чернігівського обласного історичного музею ім. Тарновського.
Уздовж клинка шаблі є напис: «Всю надію свою на тебе покладаю, Мати Божа, захисти мене під покровою своєю!»
З правого боку клинка зображені дві свічки, двоє янголів, а також коронована Богородиця з дитиною і гілочкою. Таке її зображення називається "Нев'янучий цвіт".
Цей проєкт організували Благодійний фонд Олександра Усика та UKRAINE WOW.
Нагадаємо, вночі 22 грудня у саудівському Ер-Ріяді відбувся вечір боксу, головною подією якого став бій у надважкій вазі між українським боксером Олександром Усиком і британцем Тайсоном Ф’юрі. У підсумку всі троє суддів одностайно віддали перемогу Усику з однаковим рахунком 116:12.
* * *
Як відомо, мати чемпіона, Надія Усик, родом з села Риботин на Коропщині. Олександр народився в Сімферополі, Крим. Коли хлопчик був малий, батьки повернулися на Чернігівщину.