Сергію Ахріменку скріпили ногу стрижнем

14 СЕРПНЯ 2023, 15:16

1638

Сергію Ахріменку скріпили ногу стрижнем

Момент евакуації

Олександр Скачок і Сергій Ахріменко з села Буда-Вороб’ївська на Новгород-Сіверщині вже місяць у місцевій міській лікарні. Третього липня чоловіків (Олександ­ру Скачку 65 років, Сергію Ахріменку — 52) тяжко поранило, коли рашисти обстріляли прикордонне село. Від Буди-Вороб’ївської до росії чотири кілометри.

Читати про це тут: «Із 60 хат уціліли дві». Росіяни понад 40 разів обстріляли Буду-Вороб’ївську

— Недавно зняли гирю з ноги — лежав на витяжці, — ділиться Сергій Ахріменко. — Витяжка треба була, щоб кістки правильно стали і правильно зросталися. Зробили мені й операцію. Нога нижче коліна перебита. Сильно багато кості немає — до 10 сантиметрів. Що зібрали по частинках, що штучне поставили. Пластини, стрижень. Чимось, на кшталт цементу, замазали. Мають запливати пустоти. Приймати форму ноги.

— На милиці вже ставали?

— Ні. Позавчора, 26 липня, зробили операцію. А сьогодні наклали гіпс. Хочу завтра, у суботу, спробувати на костилі стать.

Свої гроші доводилося витрачати на лікування?

— Звичайно.

— Громада матеріально допомагала?

— Бумаги подали на допомогу. Староста Сергій Вікторович (Пунтус) допоміг зібрати. Ще не було сесії для затвердження. А щоб купити імпланти для з’єднання кістки, староста знайшов волонтерів, вони допомогли.

Розмова губиться в гаморі. У палаті четверо. Крім Сергія, двоє військових і дідусь. Чути, що чоловіки розмовляють на емоціях.

— До роботи зможете повернутися? — перекрикую.

— Не знаю.  Працював водієм. Рашики є рашики, що з них візьмеш, — зітхає, згадуючи обстріл. — Сподіваюсь, що ходитиму.

* * *

— Поранені з нашого прикордоння звертаються в лікарню, у приймальне відділення, — говорить Оксана ЧЕРНЕНКО, генеральна директорка Новгород-Сіверської центральної міської лікарні імені Буяльського. — У нас працює досвідчений хірург Олександр Головко. Інші лікарі теж кваліфіковані. Надаємо допомогу — амбулаторну або стаціонарну. Важких хворих направляємо в обласні заклади. Фінансується медична допомога пораненим державою.

Джерело: "Вісник Ч", авторка Тамара КРАВЧЕНКО

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

Три причини мати вдома каву в дріп-пакетах

21 СІЧНЯ 2026, 11:01

На Чернігівщині почали будувати сучасний елеватор

21 СІЧНЯ 2026, 10:22

По льоду. Через Десну навпростець. Читайте у "Віснику"

21 СІЧНЯ 2026, 09:55

«Шахед» вибухнув на території ліцею: удари по Чернігівщині за добу

21 СІЧНЯ 2026, 09:15

Відключення електрики на 21 січня: графіки по Чернігівщину стали жорсткішими

21 СІЧНЯ 2026, 08:35

Маскував під вогнегасник: вирок суду чоловіку, що виготовляв саморобну вибухівку

20 СІЧНЯ 2026, 21:32

Вiдео

На Чернігівщині діти труяться чадним газом: медики та рятувальники застерігають дорослих

20 СІЧНЯ 2026, 20:09

ТОП-переглядів