СБУ затримала 16-річну агентку ГРУ, яка збирала розвіддані про ППО Чернігівщини

04 ГРУДНЯ 2024, 10:07

2462

Чепурний Арсен

СБУ затримала 16-річну агентку ГРУ, яка збирала розвіддані про ППО Чернігівщини

СБУ затримала 16-річну агентку ГРУ, яка збирала розвіддані про ППО Чернігівщини

Служба безпеки затримала ще одну агентку російської воєнної розвідки (більш відомої як гру) у Чернігові. Зловмисницею виявилася 16-річна місцева жителька, яку рф втягнула у злочинну діяльність і яка допомагала рашистам готувати новий повітряний удар по регіону.

Щоб «обійти» українську ППО, агентка мала виявити і передати агресору координати зенітно-ракетних комплексів та радіолокаційних станцій ЗСУ, що обороняють прикордонну область.

Для конспірації розвідувальних вилазок дівчина замовляла таксі, в якому об’їжджала місцевість і приховано фіксувала потрібні їй об’єкти.

Після таких поїздок фігурантка поверталася додому, де формувала агентурний звіт для свого російського куратора у вигляді медіафайлів з «потрібними» геолокаціями.

Військова контррозвідка СБУ викрила російську агентку, задокументувала її злочини і затримала «на гарячому», коли вона фотографувала оборонний об’єкт.

Встановлено, що фігурантка перебувала на прямому зв’язку з кадровим співробітником російського гру, з яким комунікувала через анонімний чат у месенджері.

Під час обшуків у затриманої вилучено мобільний телефон із доказами розвідувально-підривної діяльності на користь рф.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігурантці про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Зловмисниця перебуває під вартою. Їй загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Комплексні заходи проводили за процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури.

Джерело: СБУ

"Час Чернігівський" писав про таке: 

Схожі новини

"На щиті" повернувся воїн-лісівник, який загинув торік восени

01 КВІТНЯ 2025, 12:08

Офіцер пообіцяв прикордоннику оформити "білий квиток" за хабар

01 КВІТНЯ 2025, 11:01

У Чернігові горів автомобіль Ford Focus

01 КВІТНЯ 2025, 10:04

"Світлий, щирий і добрий душею": на фронті поліг 39-річний учасник АТО

01 КВІТНЯ 2025, 09:24

Обстріл громад та прицільні удари по бізнесу: ситуація у прикордонні Чернігівщини на ранок 1 квітня

01 КВІТНЯ 2025, 08:02

Зеленський призначив нового керівника району на Чернігівщині

31 БЕРЕЗНЯ 2025, 21:40

Двоє пенсіонерів велосипедами їдуть у парк, щоб зіграти партію  в шахи чи шашки

31 БЕРЕЗНЯ 2025, 20:53

ТОП-переглядів