Руйнування на стадіоні імені Гагаріна: екологи порахували скільки збитків росіяни завдали природі

20 БЕРЕЗНЯ 2023, 18:22

2509

Легендарний стадіон ім.Юрія Гагаріна, який ще до війни збирав тисячні трибуни футбольних вболівальників, любителів спорту та поціновувачів здорового способу життя, нині перебуває у плачевному стані. Оскільки росіяни чомусь вважали його військовим об‘єктом, а отже, скинули на нього бомби. Жодного жалю, жодного співчуття російська армія під командуванням Дениса Лапіна (а саме вони обстрілювали місто) з цього приводу не відчула.

Під час масштабного бомбардування 11 березня російські літаки скинули на стадіон ім.Юрія Гагаріна 8 бомб, що стало одним із найвідоміших злочинів військ рф у перші місяці широкомасштабного вторгнення. Даний злочин призвів до засмічення земель уламками конструкцій, будівельними відходам, фрагментами бомб та снарядів. 

Руйнування на стадіоні імені Гагаріна: екологи порахували скільки збитків росіяни завдали природі

Руйнування на стадіоні імені Гагаріна: екологи порахували скільки збитків росіяни завдали природі

По цьому факту фахівці Державної екологічної інспекції у Чернігівській області здійснили розрахунок збитків, завданих довкіллю на підставі Методики визначення розміру шкоди, завданої землі, ґрунтам внаслідок надзвичайних ситуацій та/або збройної агресії та бойових дій під час дії воєнного стану.

Розмір шкоди внаслідок засмічення земель склав 676 мільйонів 33 тисячі 140 гривень.

Що цікаво, відоме російське спортивне видання sports.ru навіть опублікувало фото зруйнованого стадіону із ремаркою «не знаємо, що трапилося». Згодом, сайт відключив коментарі, бо користувачі розпочали «масові лайки». Скрін додаємо.

Руйнування на стадіоні імені Гагаріна: екологи порахували скільки збитків росіяни завдали природі

Розбомблений росіянами стадіон імені Гагаріна у Чернігові планують відновлювати протягом 4 років та приблизно за 700 мільйонів гривень з державного бюджету. Нині діє активна кампанія у межах ініціативи United24 щодо збору коштів на відновлення об‘єкту». 14 квітня торік міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко повідомив, що Німеччина та футбольний клуб «Боруссія Дортмунд», гравцем якого був чернігівець Андрій Ярмоленко, готові допомогти відновити зруйнований стадіон.

На сьогодні стадіон частково розібрали від завалів та продовжують проводити на ньому тренування легкоатлетів на штучному покритті поля, яке теж постраждало від бомбардування.

Руйнування на стадіоні імені Гагаріна: екологи порахували скільки збитків росіяни завдали природі

"Час Чернігівський" знімав відео про цей стадіон:

Схожі новини

У кота Зефіра стріляли впритул впритул

01 КВІТНЯ 2025, 20:48

Лікарки натисли — житло знайшлося: жінка народила трійню та жила на дачі

01 КВІТНЯ 2025, 19:39

Вiдео

Я у себе на городі палю: чернігівські вогнеборці провели рейд на палїів

01 КВІТНЯ 2025, 18:02

У громаді запрацював супровід ветеранів війни та демобілізованих

01 КВІТНЯ 2025, 17:01

На Десні виявлено браконьєрів: 155 метрів сіток та адмінпротоколи

01 КВІТНЯ 2025, 16:19

Хто у Чернігові був агентом російської воєнної розвідки і планував вбивства військових?

01 КВІТНЯ 2025, 16:05

Смертельний інцидент на залізниці: у Ніжині загинув чоловік

01 КВІТНЯ 2025, 15:19

ТОП-переглядів